Szukaj

Wałęsa uważa, że Trump został prezydentem, bo się na nim wzorował. Chce się z nim spotkać i „poważnie porozmawiać”

10-11-2016 12:17
Lech Wałęsa, były prezydent RP, 2009 Fot. MEDEF / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Po wczorajszym zwycięstwie Donalda Trumpa gratulacje składał m.in. Lech Wałęsa, który przy okazji nawiązał do swojego spotkania z obecnym prezydentem USA sześć lat temu na Florydzie. Wałęsa na Facebooku pochwalił się wspólnym zdjęciem z Trumpem, napisał też, że obecny prezydent Stanów Zjednoczonych inspirował się jego historią.

Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku wspólne zdjęcie z Donaldem Trumpem sprzed kilku lat i napisał, że dostał informacje, że obecny prezydent USA przesyła mu serdeczne pozdrowienia:

Otrzymałem wczoraj od przedstawicieli Polonii obecnych w sztabie wyborczym Donalda Trumpa informację, że Prezydent Elekt przesyła mi serdeczne pozdrowienia.

Wspomnieniami wrócił też do wspólnego spotkania. Wałęsa zasugerował, że jego własna historia stanowiła inspirację dla Donalda Trumpa:

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Czytaj też: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Cieszę się, że pamięta on naszą rozmowę w 2010 w jego klubie na Florydzie. Podobno wtedy pomyślał: „Skoro w Polsce możliwe było aby robotnik obalił komunizm i został prezydentem, to dlaczego w kapitalistycznej Ameryce milioner nie może zostać prezydentem…” Jak widać i dla niego moja historia była inspiracją do działania.

Były prezydent Polski napisał też, że nie skreśla Trumpa:

Jak Państwo wiecie, zawsze kibicuję zmianom, o ile prowadzą one do dobrego! Nikogo nie można skreślać u progu zadań, które dopiero podejmuje. Zatem trzymam kciuki za powodzenie reform w Ameryce i za to, aby wziął poważnie odpowiedzialność za ważną międzynarodową rolę Stanów Zjednoczonych.

Wałęsa dodał też, że liczy na spotkanie z obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych:

Liczę, że przyjdzie nam się niebawem spotkać i poważnie porozmawiać.

Warto przeczytać: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

Podziel się