Szukaj

Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji.... jak skutecznie rozliczać się z trudną przeszłością [FOTO]

08-02-2018 14:55
Spotkanie Lecha Wałęsy z burmistrzem Tajwanu Fot. Miroslaw Szczerba / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Dziennik „Gazeta Polska Codziennie” poinformował, że w trakcie niedawnego spotkania w Gdańsku, Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji, jak należy rozliczać się z trudną przeszłością. Ponadto były prezydent Polski zapewnił swoich politycznych gości, że w razie potrzeby wstawi się za Tajwanem na arenie międzynarodowej. Co ciekawe, ta wizyta nie spodobała się internautom z tego kraju, którzy w mediach społecznościowych zastanawiali się, czy Lech Wałęsa, którego przeszłość wzbudza niemałe kontrowersje, jest odpowiednią osobą do takich rozmów.

Od początku lutego br. burmistrz Tajpej Ke Wen-je odbywał wizyty polityczne w Europie. Przybył również do Polski, gdzie spotkał się z polskimi politykami. W trakcie swoich  odwiedzin Tajwański dyplomata chwalił duży rozwój naszego państwa i stwierdził, że jesteśmy krajem, w którym warto inwestować. Na pytanie tajwańskich mediów o spotkanie z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, Ke Wen-je odpowiedział dyplomatycznie, że bycie u władzy w mieście przez 12 lat robi niemałe wrażenie.

Koniecznie przeczytaj: Tego jeszcze nie było. Lech Wałęsa zaapelował, aby wszystkie europejskie państwa przyjęły... laicki dekalog [wideo+foto]

Czytaj też: Lech Wałęsa wskazał odpowiedzialnych za utworzenie teczek „Bolka”. Przedstawioną wersją wydarzeń dosadnie skomentowali internauci [FOTO]

Podczas swojej wizyty burmistrz Tajpej udał się także do Gdańska, gdzie spotkał się z Lechem Wałęsą. Jak powiedział dziennikarzom, w trakcie rozmowy zostały poruszone dwa ważne tematy, mianowicie relacje Tajwanu z Chinami oraz kwestie sprawiedliwości okresu przejściowego, czy rozliczeń z przeszłością. Na pytanie o to, co dokładnie powiedział mu były prezydent Polski, wymijająco odpowiedział, że musi wrócić do Tajpej i tam „przemyśleć sobie to, co usłyszał”. Dodał, że Lech Wałęsa obiecał, że w razie potrzeby wesprze Tajwan na arenie międzynarodowej.

Pomimo tego, że Lech Wałęsa w Azji jest nadal uważany za bohatera, który obalił w Polsce komunizm, to jednak w ostatnim czasie ocena jego osoby na tym kontynencie uległa znacznej zmianie. Dobitnie pokzali to tajwańscy internauci, którzy na facebookowym profilu burmistrza pytali o to, w jakim celu odwiedził byłego prezydenta Polski, który jest osobą kontrowersyjną ze względu na swoją niejednoznaczną przeszłość.

Poniżej zdjecia ze spotkania:

Warto przeczytać: Kornel Morawiecki przypomniał o tym, o czym wielu zapomniało. „Zgodnie z obowiązującą ustawą należałoby obniżyć emeryturę Lechowi Wałęsie”

Podziel się