Szukaj

Wałęsa skarży na Polskę w niemieckim dzienniku. „Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej”

06-11-2016 12:07
Portret Lecha Wałęsy Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Były prezydent Polski udzielił niedawno wywiadu niemieckiemu dziennikowi „Sueddeutsche Zeitung”. „Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej” - powiedział Lech Wałęsa.

Wywiad przeprowadzony został dla weekendowego dodatku do niemieckiego dziennika, który tym razem poświęcono Polsce. Wałęsa nawiązał m.in. do zwolnienia braci Kaczyńskich z jego kancelarii w latach 90.

Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu – powiedział Wałęsa.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa znowu nawołuje do używania przemocy? „Młotkiem trzeba by ich...”

Czytaj też: Lech Wałęsa: „Jestem w stanie ich rozwalić w 10 dni”

Były prezydent oczywiście negatywnie ocenił obecne rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani - mówił Wałęsa, który dodał, że według niego sytuacja w Polsce jest tak zła, że konieczna jest interwencja z zewnątrz.

Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata.

Warto przeczytać: Wałęsa do Dudy: „Panie Prezydencie, pan stanie przed sądem”

Podziel się