Szukaj

Lech Wałęsa publikuje „Listę szkodników”. Jarosław Kaczyński dopiero na drugim miejscu…

10-03-2017 16:17
Lech Wałęsa, były prezydent RP, lipiec 2013 Fot. MSZ / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Lech Wałęsa ostatnio coraz częściej okazuje swoją wrogość wobec partii rządzącej, winiąc ją za niemal wszystko złe, co go spotyka. Nie dziwi więc, że na sporządzonej przez byłego prezydenta czarnej liście znaleźli się niemal wyłącznie politycy PiS – jednak z wyjątkiem miejsca pierwszego.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Lech Wałęsa zamieścił „ranking” osób, które według niego „niszczą Polskę” i kwalifikują się do „rozliczenia sądowego”:

Robimy Listę szkodników, którzy niszczą Polskę, do rozliczenia sądowego. Proponujemy centralne rozliczenia, pozostają jeszcze listy wojewódzkie i powiatowe.

Kogo jeszcze brakuje?

1, Rydzyk

2, Kaczyński

3, Macierewicz

4, Ziobro

5, Szydło

6, Duda

7, Zalewska

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa sugeruje, że Jarosław Kaczyński jest gejem

Czytaj też: Wałęsa opowiada o „zamachu” na jego życie. „Ja przyjechałem Pana zabić, a tu takie miłe przyjęcie” [WIDEO]

8, Szyszko

9, Błaszczak

10, Waszczykowski

11, Brudziński

Dziwić może początek listy, gdyż dopiero na drugim miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński, lider znienawidzonego przez byłego prezydenta Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba jednak przyznać, że Lech Wałęsa równie często okazuje niechęć wobec toruńskiej rozgłośni Radio Maryja i Telewizji Trwam. Wystarczy choćby przypomnieć ostrą reakcję Lecha Wałęsy na pytanie zdane przez reportera tej stacji parę miesięcy temu. Były prezydent stwierdził wtedy, że „Toruń ma za wiele do powiedzenia”, zasugerował nawet konieczność użycia… przemocy. Więcej tutaj: Wałęsa znowu nawołuje do używania przemocy? „Młotkiem trzeba by ich...”.

Warto przeczytać: „Masa” ujawnia, ile mafia pruszkowska zapłaciła kancelarii Wałęsy za ułaskawienie Słowika [WIDEO]

Podziel się