Szukaj

Wałęsa oficjalnie z Platformą Obywatelską. Co z KOD-em?

25-10-2016 12:27
Lech Wałęsa i Grzegorz Schetyna Fot. Platforma Obywatelska / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Lech Wałęsa poinformował dzisiaj w Gdańsku, że rozpoczyna oficjalną współpracę z Platformą Obywatelską. Głównym celem ma być odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Były prezydent odniósł się także do kwestii do niedawno podjętej współpracy z Komitetem Obrony Demokracji.

Współpraca PO i byłego prezydenta ogłoszona została na wtorkowej konferencji w Gdańsku, nieprzypadkowo w rocznicę wygrania wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość.

Chcemy mówić o Polsce powiatowej, obywatelskiej, o tym, jak powinien wyglądać nasz kraj po rządach PiS. Żeby wygrać następne wybory musimy pracować razem i wykorzystać wielki autorytet i historię prezydenta Wałęsy – mówił podczas konferencji szef PO, Grzegorz Schetyna, który podkreślał, że teraz politycy Platformy, aby skutecznie działać, będą słuchać „uwag, ocen i komentarzy” byłego prezydenta.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa znowu nawołuje do używania przemocy? „Młotkiem trzeba by ich...”

Czytaj też: 22. rocznica „obiadu drawskiego”. Wałęsa dziś broni Konstytucji, a kiedyś sam ją łamał?

Lech Wałęsa podczas konferencji odniósł się także do kwestii jego współpracy z Komitetem Obrony Demokracji.

Zostało sześć spotkań, pewnie zostanie przedłużony, ale włączam się teraz we współpracę z Platformą. (…) To jest koniec, trzeba na nowo zastanowić się, co dalej. Nie odchodzę od KOD, ale teraz mam tę propozycję, która jest ciekawa i niezbędna, bo nieszczęście PiS jest tak wielkie, że trzeba jak najszybciej ich odsunąć od władzy – powiedział były prezydent, który zaznaczył, że teraz dla niego najważniejsza jest współpraca z Platformą. Jego zdaniem podjęcie takich działań, pozwoli odsunąć PiS od władzy.

Warto przeczytać: Wałęsa uważa, że Trump został prezydentem, bo się na nim wzorował. Chce się z nim spotkać i „poważnie porozmawiać”

Podziel się