Szukaj

Tylko przejęzyczenie? Wałęsa w Gdańsku przekonywał, że należy bronić... układu z '80 roku [WIDEO]

23-07-2017 13:09
Lech Wałęsa i Czesław Kiszczak Fot. Sławomir Cenckiewicz / facebook
Podziel się

Były prezydent nie kryje się z poparciem dla opozycji, aktywnie też zachęca do udziału w demonstracjach przeciwko obecnej władzy i reformie sądownictwa. W czasie wystąpienia w Gdańsku Lech Wałęsa powiedział, czego dokładnie należy bronić.

W sobotę były przywódca Solidarności w towarzystwie m.in. Henryki Krzywonos wziął udział w manifestacji KOD przeciwko reformie sądów. Uczestnicy pikiety domagali się od prezydenta zawetowania ustawy zgłoszonej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Nie wolno wam pozwolić, by ktokolwiek ważył się na zmianę tego układu! – przekonywał Lech Wałęsa, przemawiając do ludzi zgromadzonych na Placu Solidarności. Wyjaśnił też, o jaki dokładnie układ mu chodzi.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski wreszcie przerywa milczenie. Opowiada o spotkaniu z Wałęsą. „Nagle, znikąd, podchodzi Wałęsa...” [WIDEO]

Czytaj też: Kaczyński z uśmiechem podsumował uczestników kontrmiesięcznicy smoleńskiej i ich politycznego idola [WIDEO]

Jestem z wami, zawsze będę, mimo stanu zdrowia, nawet jak mnie zamkną. Moje pokolenie przekazało wam demokratyczną, wolną Polskę, opartą na trzech filarach i nie wolno wam pozwolić, by ktokolwiek ważył się na zmianę tego układu. Wszystkie środki i siły trzeba , by nie stracić tego, co uzyskaliśmy w 1980 r. Musicie odzyskać trójpodział władzy! - mówił były prezydent

Wypowiedź niezwykle interesująca, zwłaszcza w kontekście agenturalnej przeszłości Wałęsy.

Warto przeczytać: „Solidarność” odcina się od Lecha Wałęsy. Związkowcy mają dość jego politycznej aktywności

Podziel się