Szukaj

Lech Wałęsa o środowisku LGBT: „To nie jest normalne, większość jest inna” [wideo]

28-03-2019 13:52
Wałęsa w Krośnie Fot. WaldemarKowal / Twitter.com / Twitter
Podziel się

W trakcie niedzielnego spotkania zorganizowanego w ramach Klubu Obywatelskiego, Lech Wałęsa zabrał głos w sprawie postulatów środowiska LGBT. Były prezydent jest za nadaniem im równych praw, ale stanowczo sprzeciwia się propagowaniu ich wartości w przestrzeni publicznej. Później pod wpływem negatywnych komentarzy postanowił opublikować sprostowanie.

Lech Wałęsa podkreślił, że środowiska LGBT są w Polsce zdecydowaną mniejszością:

Jestem fanatykiem zorganizowań społecznych i dawania tyle grupom, na ile zasługują. Jeśli ta mniejszość Biedronia ma 5%, to mają 5% w parlamencie. I jak przeliczymy, to się okaże, że może nie w parlamencie, ale poza parlamentem.

W swojej wypowiedzi były prezydent stwierdził również, że osób o innych orientacjach seksualnych „nie wolno gnębić, bo Pan Bóg stworzył ich tak samo, jak nas”.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zapowiada, że do Polski przybędzie miliard imigrantów z Chin

Czytaj też: Lech Wałęsa tłumaczył tajwańskiej delegacji.... jak skutecznie rozliczać się z trudną przeszłością [FOTO]

Następnie dodał, że popiera nadanie im równych praw, ale stanowczo sprzeciwia się propagowaniu wartości LGBT w przestrzeni publicznej:

Prawa tak. Ale nie mogą chodzić za paluszki po mieście i bałamucić moje wnuki. To nie jest normalne, większość jest inna, i oni się tej większości muszą podporządkować (...) Jestem stary i mogę to powiedzieć, ale nie myślę o gnębieniu, o wyrzucaniu. Nie.  

Co ciekawe, dwa dni później pod wpływem negatywnych komentarzy opublikował w mediach społecznościowych sprostowanie i przeprosiny:

Warto przeczytać: Lech Wałęsa sugeruje, że Jarosław Kaczyński jest gejem

Podziel się