Szukaj

Lech Wałęsa zabrał głos ws. amerykańskich baz w Polsce. „Z militarnego punktu widzenia jest to bezsens” [wideo]

11-01-2019 13:16
Lech Wałęsa Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Podczas jednego ze spotkań były prezydent Lech Wałęsa został zapytany o to, czy popiera stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce. Jak się okazało, polityk znów rozbawił swoją wypowiedzią internautów do łez.

W odpowiedzi na pytanie o amerykańskie bazy Lech Wałęsa stwierdził, że z militarnego punktu widzenia obecność obcego wojska w Polsce jest bezsensowna, ale z drugiej strony zapewnia nam ono komfort bezpieczeństwa:

Chyba wiecie, że ten potencjał militarny co świat ma, to może 11 razy zniszczyć życie na ziemi. Z tego punktu widzenia, zbrojenie, wojska, jest bez sensu. Bo jest nasycenie maksymalne. Ale świat jeszcze się nie ułożył. Dla komfortu naszego, dla spokojniejszego życia, to jak są Amerykanie to nas jeszcze bardziej chronią, jeszcze dolarów trochę zgubią. (...) Z militarnego punktu widzenia bezsens. Ale z takiego praktycznego, komfortowego, no to fajnie, no.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zaproponował stworzenie „ listy dziesięciu osób do rozliczenia”. Bezlitosna odpowiedź internauty [foto]

Czytaj też: Lech Wałęsa tłumaczy się ze swoich prorosyjskich słów. „Nie uczcie mnie postępowania w stosunku do Rosji”

Podczas spotkania były prezydent wypowiedział się również na temat działań ambasador USA Georgette Mosbacher.

To nie jest klasyczny dyplomata, Ona ma gorące serce, prawie polskie takie, i widzi, że tu się nie dzieje dobrze.

Jego wypowiedzi chętnie komentowali internauci:

Warto przeczytać: Lech Wałęsa udostępnił skandaliczną grafikę obrażającą Karola Wojtyłę. Jego wyjaśnienia rozbawiły internautów [foto]

Podziel się