Szukaj

Wałęsa przegrał i musi przeprosić Kaczyńskiego w „Newsweeku” i „Wyborczej”. Jest reakcja rzecznika Wałęsy

06-12-2018 21:56
Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński Fot. Maciej Bąk / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Sąd Okręgowy w Gdańsku zdecydował, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedzi dotyczące katastrofy smoleńskiej. Były prezydent oskarżał prezesa PiS o to, że ten doprowadził do tragedii z kwietnia 2010 r. Wyrok nie jest prawomocny.

Wałęsa ma złożyć oświadczenie o treści:

Przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w moich wypowiedziach publicznych w okresie od kwietnia 2015 do maja 2017 roku sformułowałem wobec niego zarzuty, że Jarosław Kaczyński mając świadomość nieodpowiednich pogodowych panujących podczas lotu polskiej delegacji do Smoleńska wydał polecenie nakazania lądowania samolotu, czym doprowadził do katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010 roku, a swoimi późniejszymi działaniami zmierzał do przerzucenia odpowiedzialności za katastrofę smoleńską na inne osoby. Tymi słowami naruszyłem dobre imię i godność osobistą pana Jarosława Kaczyńskiego. Lech Wałęsa.

Koniecznie przeczytaj: Kaczyński kontra Wałęsa w sądzie. Ta krótka wymiana zdań robi furorę w sieci [wideo]

Czytaj też: Starcie Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy w sądzie. Zobacz najciekawsze momenty [wideo]

Przeprosimy muszą zostać opublikowanie na oficjalnym profilu Lecha Wałęsy na Facebooku i pozostać tam przez 7 dni. Dodatkowo mają one zostać odczytane w audycji radia TOK FM oraz zostać zamieszczone w tygodniku „Newsweek” oraz na portalu gazeta.pl.

Wolność słowa, debaty publicznej stanowi jeden z istotnych fundamentów demokratycznego państwa prawnego. Bez wolności słowa nie ma demokracji i praw jednostki, ale wolność słowa nie jest wartością absolutną. (…) Sąd rozstrzyga tę sprawę bezstronnie, w oderwaniu od czegokolwiek.

- mówiła w uzasadnieniu sędzia Weronika Klawonn.

Rzecznik Lecha Wałęsy zapowiedział dzisiaj, że były prezydent zamierza się odwołać do Trybunału w Strasburgu.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa poprosił Kancelarię Prezydenta i MSZ o pomoc w wyjeździe do USA. Internet kpi i przypomina [foto]

Podziel się