Szukaj

Jarosław Kaczyński spotkał się z Matteo Salvinim. Absurdalne komentarze polityków opozycji

09-01-2019 18:55
Kaczyński i Salvini Fot. Radosław Kuleta / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Dziś zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami doszło do spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim. Nim jednak obydwaj politycy zdążyli usiąść do wspólnych rozmów, ze strony przedstawicieli opozycji pojawiło się wiele krytycznych, jak i również absurdalnych komentarzy.

Głos w sprawie spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Matteo Salviniego zabrali m.in. były prezydent Lech Wałęsa oraz polityk PO Sławomir Nitras.

Pierwszy z nich w swoim wpisie na Twitterze, który, jak informuje portal Do Rzeczy, został po pewnym czasie usunięty, nawiązał do słynnego spotkania z 1939 roku, kiedy to minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz Wiaczesław Mołotow zawarli tragiczny w skutkach dla Polski pakt. Były prezydent napisał:

Koniecznie przeczytaj: Sławomir Cenckiewicz o archiwum Kiszczaka: „Mamy kolejne potwierdzenie, że Lech Wałęsa był agentem SB”

Czytaj też: Lech Wałęsa zaproponował stworzenie „ listy dziesięciu osób do rozliczenia”. Bezlitosna odpowiedź internauty [foto]

 Ribbentrop tez kiedyś się spotkał z Mołotowem.

Z kolei Sławomir Nitras komentując to spotkanie podczas konferencji prasowej w Sejmie, stwierdził, że to jest tak samo, jak gdyby władze II RP próbowały zawrzeć sojusz z Włochami Benito Mussoliniego: 

Gdybym miał szukać analogii, jakiegoś porównania, to musiałbym powiedzieć, że to jest tak, jak gdyby w latach 30-tych, przed II wojną światową, polski rząd zawierał jakieś tajne porozumienia z rządem Mussoliniego. To jest dokładnie tak, bo Mussolini też chciał nowego ładu europejskiego. Czym się to skończyło, dokładnie wiemy.

Wypowiedzi obydwu polityków były chętnie komentowane przez internautów:

Warto przeczytać: Lech Wałęsa komentuje publikację listu do Wojciecha Jaruzelskiego. „Cenckiewicz znowu masz pecha” [wideo+foto]

Podziel się