Szukaj

Lech Wałęsa na fali antyrządowych demonstracji publikuje groźnie brzmiący wpis na Facebooku

18-12-2016 23:28
Lech Wałęsa i Grzegorz Schetyna Fot. Platforma Obywatelska / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Od dawna wiadomo, że były prezydent Lech Wałęsa nie przepada za obecnie rządząca partią. Ostatnio bardzo mocno zaangażował się w walkę z PiS-em, zarówno w ramach współpracy z KOD-em, jak i Platformą Obywatelską. Teraz Lech Wałęsa opublikował wpis, którego celem na pewno nie jest nawoływanie do pokojowego rozwiązania obecnej sytuacji politycznej.

Lech Wałęsa zdecydowanie negatywnie wypowiada się o politykach Prawa i Sprawiedliwości, ze szczególnym „upodobaniem” krytykuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W czasie swoich spotkań z sympatykami KOD niejednokrotnie mówił o tym, że należy odsunąć PiS od władzy. Niedawno w wywiadzie dla TVN stwierdził, że prezydent Andrzej Duda powinien stanąć przed sądem.

Wczorajszy wpis Lecha Wałęsy na Facebooku zdecydowanie wpisuje się w tą narrację.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa: „Jestem w stanie ich rozwalić w 10 dni”

Czytaj też: Wałęsa do Dudy: „Panie Prezydencie, pan stanie przed sądem”

PiS musi odejść , Duda musi zrezygnować .Ten układ jest tak zły .Jeśli będą się upierać staną przed sądem . To jest jedyne rozwiązanie czym szybciej tym lepiej albo ...albo............. - brzmi treść groźnie brzmiącego komentarza.

Czyżby dla części opozycji (o ile nie większości) jedynym rozwiązaniem jest natychmiastowe odsuniecie PiS od władzy, a inne scenariusze nie wchodzą w grę?

Warto przeczytać: Wałęsa powołuje się na… Jana Pawła II: „Przewidział to, co teraz robimy” [WIDEO]

Podziel się