Szukaj

Wałęsa do Dudy: „Panie Prezydencie, pan stanie przed sądem”

05-12-2016 19:17
Lech Wałęsa, były prezydent RP, lipiec 2013 Fot. MFA of the RP / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Były przywódca „Solidarności” został poproszony o komentarz do wywiadu, jakiego Andrzej Duda udzielił stacji TVN. O tym, że obecny prezydent Andrzej Duda i jego poprzednik, Lech Wałęsa specjalną sympatią się nie darzą nie trzeba nikogo przekonywać, ale tym razem reakcja byłego prezydenta RP była wyjątkowo ostra.

Panie Prezydencie, pan stanie przed sądem, jeśli prawo będzie w Polsce obowiązywać, mam nadzieję, że niedługo (...) Poczekajmy, a pan odpowie za swoje czyny – stwierdził Lech Wałęsa w rozmowie z dziennikarzem TVN, oceniając ostatnie wypowiedzi obecnego prezydenta RP na temat Andrzeja Rzeplińskiego, któremu Andrzej Duda zarzucał łamanie Konstytucji.

Oczywiście nie mogło zabraknąć nawiązań do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa na fali antyrządowych demonstracji publikuje groźnie brzmiący wpis na Facebooku

Czytaj też: Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem

Kaczyński będzie drugi w kolejce do rozliczenia – uzupełnił były prezydent, który pytany był o ocenę relacji między szefem PiS a Andrzejem Dudą.

Jakie szkody wyrządzili Polsce już, a jeszcze wyrządzą większe – dodał Lech Wałęsa, który stracił wyraźnie ochotę na ocenianie „specyficznych relacji” łączących Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego.

Ja w takie rzeczy się nie bawię, ja czekam na poszanowanie prawa i żeby w końcu przestali niszczyć Polskę – powiedział na koniec.

Warto przeczytać: Andrzej Duda na 25-leciu Radia Maryja mówił o skuteczności „moherowych beretów”

Podziel się