Szukaj

Nowa inicjatywa gdańskich radnych PO. Chcą, by Lech Wałęsa czytał nazwy przystanków tramwajowych. „Pan prezydent już się zgodził”

01-06-2018 18:57
Lech Wałęsa Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, gdańscy radni z Platformy Obywatelskiej poprosili Lecha Wałęsę, by został spikerem i zapowiadał niektóre przystanki tramwajowe w mieście. Współpracownicy byłego prezydenta potwierdzili, że był on zachwycony tym pomysłem i bez chwili wahania wyraził zgodę. Jak się można było spodziewać, informacja ta nie uszła uwadze czujnych internautów, którzy żartobliwie skomentowali fakt zatrudnienia Wałęsy w miejskich tramwajach.

Pomysł radnych PO został przedstawiony kilka dni wcześniej w Urzędzie Miasta. Politycy, którzy zaprezentowali szczegóły swojej inicjatywy uzasadniali, że były prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Lecha Wałęsa, jako osoba zasłużona dla tego miasta mógłby zapowiadać przystanki ulokowane w miejscach kojarzonych z historią „Solidarności”.

W trakcie rozmowy z „Gazetą Wyborczą” radny PO, Mateusz Skarbek przyznał, że ta inicjatywa jest pewnego rodzaju hołdem dla Lecha Wałęsy:

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zostawił niepełnosprawnych i wyruszył na „Wielkie Spotkanie w Puławach”. Internauci drwią z niskiej frekwencji [foto]

Czytaj też: Lech Wałęsa wyjaśnił, dlaczego współpracował z braćmi Kaczyńskimi. Przy okazji ujawnił prawdę o obaleniu komunizmu [foto]

Rozwiązanie to mogłoby być analogiczne do tego, jakie jest zastosowane na przystankach Miszewskiego” oraz Opera Bałtycka”. Głos Lecha Wałęsy, najsłynniejszego gdańszczanina, byłby ciekawym sposobem na promocję naszego miasta. Jego życiorys aż prosi się o uhonorowanie w ten sposób. Przy okazji zyskalibyśmy kolejną atrakcję turystyczną.

Na wieść o takim pomyśle w sieci zawrzało. Użytkownicy Twittera zaproponowali nawet szereg wypowiedzi, których warto byłoby użyć do tego przedsięwzięcia. Niektóre z nich są godne uwagi:

Warto przeczytać: Dziennikarz TVN był w szoku. Lech Wałęsa w dosadnych słowach powiedział, co myśli o homoseksualistach [wideo]

Podziel się