Szukaj

W warszawskim meczecie doszło do starcia muzułmanów. Interweniowała policja

04-07-2017 15:08
Meczet w Warszawie, ul. Wiertnicza Fot. Tadeusz Rudzki / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W warszawskim Wilanowie, gdzie mieści się meczet oraz Centrum Kultury Islamu, doszło do starcia pomiędzy dwiema frakcjami muzułmanów. Na miejscu interweniowała policja i agencja ochrony.

Do zdarzenia doszło we wtorek (4.07) przed południem. O zajściu jako pierwszy za pośrednictwem Twittera poinformował dziennikarz śledczy Witold Gadowski.

Zajście miało miejsce w muzułmańskim kompleksie przy ul. Wiertniczej, gdzie mieści się meczet oraz Centrum Kultury Islamu.

Koniecznie przeczytaj: Zabytkowy Wielki Meczet w Mosulu został wysadzony w powietrze

Czytaj też: Kolejny „zamach” na meczet w Londynie. Muzułmanie zaatakowani… łyżką do butów [WIDEO]

Według Gadowskiego starli się przedstawiciele dwóch muzułmańskich frakcji: członkowie Muzułmańskiego Związku Religijnego RP oraz islamiści z CKI, na co dzień funkcjonujący w meczecie przy wiertniczej.

Jak informuje dziennikarz, na miejscu pojawiło się kilka radiowozów oraz pracownicy firmy ochroniarskiej. Gadowski zauważył też, że polskie media w ogóle nie zainteresowały się zdarzeniem.

Interwencję w rozmowie z dziennikarką serwisu WawaLove.pl potwierdził oficer prasowy miejscowej policji, jednak według niego nie doszło do rękoczynów.

Policjanci są na miejscu interwencji dotyczącej sporu majątkowego. Powodem były roszczenia w sprawie posesji przy Wiertniczej. Doszło jedynie do utarczki słownej między jedną, a drugą stroną – powiedział asp. szt. Robert Koniuszy.

Według świadków, w ruch miały też pójść pięści.

MZR RP to oficjalny polski związek wyznaniowy sunnitów hanafickich, którego liderem jest mufti Tomasz Miśkiewicz. Skupia gminy wyznaniowe w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku, Bohonikach, Podlodowie i Kruszynianach.

Jak informuje portal euroislam.pl, od dłuższego czasu do meczetu na Wiertniczą przybywali kaznodzieje salaficcy. W 2014 roku Wiertniczą odwiedzili przedstawiciele ugrupowania Mission Dawah, chociaż wtedy wydawało się, że akcja nawracania Polaków na islam salaficki spaliła na panewce.

W maju meczet przeszukiwany był przez ABW w sprawie jednego z wyznawców.

Warto przeczytać: Meczet w Hadze otrzymał przesyłkę z zabawkami w postaci plastikowych ciężarówek jako „ostrzeżenie”

Podziel się