Szukaj

W Szczecinie próbowano zablokować Marsz Równości. Interweniowała policja. Zatrzymano 20 osób [wideo]

16-09-2018 14:31
W Szczecinie próbowano zablokować Marsz Równości Fot. wSzczecinie / You Tube / screen YouTube
Podziel się

W sobotę ulicami Szczecina przeszedł pierwszy w tym mieście Marsz Równości, w którym wzięło udział ok. tysiąca osób. Manifestację próbowało zablokować kilkadziesiąt osób. Interweniowała policja.

Szczecin Pride Festival organizowały lokalne struktury partii Razem, organizacja GBT – Lambda Szczecin, KOD Zachodniopomorskie oraz Ośrodek Teatralny Kana. Marsz rozpoczął się o godz. 14.00 na pl. Solidarności.

Na trasie marszu stanęło kilkadziesiąt osób, które sprzeciwiały się promocji homoseksualizmu. Uczestnicy kontrmanifestacji byli ubrani na biało i skandowali m.in. „Zakaz pedałowania”. Jak podaje Onet, przeciwnicy marszu próbowali dostać się na plac Solidarności, jednak zostali powstrzymani przez policję. Zatrzymano kilkanaście osób, które zostały doprowadzone na komisariat.

Koniecznie przeczytaj: Lider partii Wolność zabrał głos ws. marszu równości. „Gdyby zoofile chcieli zrobić marsz z kozami, to byłby protest” [wideo]

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke otrzymał zaproszenie na… Paradę Równości. Postanowił odpowiedzieć

Policjanci zabezpieczali dziś bezpieczeństwo podczas zgromadzenia – „Marszu Równości”. Ponieważ w jego trakcie doszło do próby zakłócenia zgromadzenia, funkcjonariusze doprowadzili do jednostek policji kilkanaście osób, a inne zostały legitymowane

- poinformowała nadkom. Alicja Śledziona, rzecznik KWP w Szczecinie.

Za interwencję policji podziękował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: „Wyp***dalać, Szczecin was nie chce!”. Grupa młodych mężczyzn rozbiła festyn LGBT [wideo]

Podziel się