Szukaj

Internauci są wściekli. To już pewne - w Polsce powstaną kolejne muzea Żydów wybudowane za publiczne pieniądze [foto]

30-03-2018 23:49
Muzeum Polin Fot. Moreio / Wikimedia / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Minister Piotr Gliński za pomocą Twittera poinformował, że w ciągu najbliższych pięciu lat w Polsce powstaną kolejne dwa muzea żydowskie – Chasydyzmu oraz Getta Warszawskiego. Internauci nie zareagowali pozytywnie na tę informację.

W mediach od kilku tygodni mówiło się o tym, że w Polsce mogą powstać kolejne żydowskie muzea. Za pośrednictwem Twittera minister Piotr Gliński potwierdził te spekulacje. Zaznaczył jednak, że ich cena nie będzie tak wysoka, jak podawały niektóre źródła.

Koniecznie przeczytaj: Minister Piotr Gliński jest przekonany, że katastrofa smoleńska nie była wypadkiem. „Na Wschodzie wszyscy wiedzą, że Putin się zemścił”

Czytaj też: Stanisław Michalkiewicz ostro o wiceministrze kultury: „Niech się obrzeza, zamiast budować kolejne muzeum” [wideo]

Reakcja internautów nie była przychylna. Zdaniem większości Polska powinna w pierwszej kolejności stawiać muzea, które dotyczą polskiej historii, nie żydowskiej. Podkreślano również, że taki krok jest irracjonalny, ponieważ nie tak dawno Izrael krytycznie wypowiadał się o naszym kraju.

Warto przeczytać: Kontrowersyjna wystawa w Muzeum Historii Żydów Polskich. Pojawiły się na niej „antysemickie” wpisy Rafała Ziemkiewicza i Magdaleny Ogórek [foto]

Podziel się