Szukaj

„W Polsce mamy apogeum nazizmu”. Skandaliczna wypowiedź przedstawiciela lewicy spotkała się z ostrą reakcją starszej kobiety [WIDEO]

19-11-2017 21:00
Studio Polska - dyskusja o nazizmie Fot. Rozmowy Polityczne / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W sobotnim „Studio Polska” na antenie TVP Info jednym z poruszanych tematów był Marsz Niepodległości. Atmosfera zrobiła się naprawdę gorąca, kiedy młody mężczyzna reprezentujący skrajnie lewicowe poglądy stwierdził, że w Polscy mamy „apogeum nazizmu”.

Dyskusja w programie dotyczyła między innymi bulwersujących słów belgijskiego europosła Guya Verhofstadta, który nawiązując w Europarlamencie do Marszu Niepodległości mówił o „tysiącach faszystach, neonazistach i białych suprematystach na ulicach Warszawy”. Okazuje się, że jego poglądy podzielane są przez przedstawicieli lewicy w Polsce.

Rafał Lipski z Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej wywołał w studiu TVP prawdziwą burzę, kiedy stwierdził, że w Polscy obecnie mamy „apogeum nazizmu”. W te słowa nie mogła uwierzyć prowadząca program Magdalena Ogórek, która dopytywała, czy na pewno dobrze zrozumiała słowa mężczyzny.

Koniecznie przeczytaj: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Czytaj też: Totalny odlot „Krytyki Politycznej”. Marsz Niepodległości jako… mroczny horror. Reakcje internautów absolutnie bezcenne [WIDEO]

Jak się Państwo czujecie, kiedy w przestrzeni publicznej cały czas trwa walka o to, żeby nie używać frazy „polskie obozy koncentracyjne”, a Pan mówi, że w Polsce panuje nazizm – zapytała publiczność dziennikarka.

Wtedy wypowiedziała się starsza kobieta, która nie ukrywała swojego oburzenia.

To jest skandal. We mnie krew się burzy. Nie mogę tego spokojnie mówić. Młody człowiek nie ma zielonego pojęcia, co to znaczy obóz koncentracyjny. Część mojej rodziny zginęła w obozach koncentracyjnych, w obozach nazistowskich. Małego tego. Sama stałam przed plutonem egzekucyjnym stworzonym przez nazizm jako ośmioletnie dziecko. Ten młody człowiek mnie obraża – powiedziała kobieta.

Kiedy sprawą zainteresowały się media, Rafał Lipski publikacje krytykujące jego słowa nazwał „sianiem nienawiści”. Lewicowy aktywista podtrzymał też swoją opinię wypowiedzianą w programie.

Cały program „Studio Polska” poniżej. Cytowane fragmenty od ok. 37 minuty nagrania.

Warto przeczytać: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

Podziel się