Szukaj

Nowy Sącz: 14-latka została kilkukrotnie zgwałcona przez dwóch braci. Nagranie trafiło do internetu

16-11-2018 16:46
Policyjne radiowozy Fot. Cezary p / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Jak poinformował „Fakt”, dwóch braci kilkukrotnie zgwałciło 14-letnią dziewczynę w jednym z pustostanów w Nowym Sączu. Sprawa ta wyszła na jaw, gdy nagranie, którego autorem był kolega gwałcicieli, trafiło do sieci. Sprawcy stanęli już przed sądem i usłyszeli wyroki.

Nagranie, na którym widać było, jak 14-latka uprawia seks ze swoim rówieśnikiem, zaczęło krążyć po internecie. Jeden z rodziców pokazał je szkolnej pedagog. Kobieta natychmiast poinformowała o tym fakcie matkę ofiary. 

Podczas rozmowy, którą przeprowadziła z córką, okazało się, że nastolatka została zgwałcona. Jak wynika z relacji poszkodowanej dziewczyny, 14-letni Alan S. wręczył jej dwie tabletki amfetaminy. Gdy wzbraniała się przed ich zażyciem, kolega zaczął domagać się zapłaty. Później wraz z dwoma innymi chłopcami zaciągnął ją do pustostanu. Tam groził jej śmiercią, a następnie uderzył. Po tym dwukrotnie ją zgwałcił. Później dołączył do niego 26-letni brat Jonatan. Całe to zdarzenie uwiecznił na nagraniu jeden z kolegów Alana.

Koniecznie przeczytaj: 14-latka była zbiorowo gwałcona przez kilka lat. Wśród podejrzanych jest jej przyrodni brat

Czytaj też: Gwałt w Zielonej Górze. Policja zatrzymała dwóch Ukraińców. Ofiara trafiła do szpital

Po ujawnieniu tego filmu sprawą zajęła się prokuratura. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że na miesiąc przed gwałtem 26-letni mężczyzna wyszedł z więzienia. Sąd ukarał trzech sprawców. Najstarszy z nich otrzymał karę 5 lat pozbawienia wolności, natomiast jego młodszy brat i autor nagrania zostali objęci nadzorem kuratora. Postępowanie ws. drugiego z kolegów Alana zostało umorzone.

Warto przeczytać: To nagranie podbiło serca internautów. Rozmowa z 89-latką, która co roku przychodzi na Marsz Niepodległości [wideo]

Podziel się