Szukaj

Legionowo: Policjant zmarł podczas służby. Dyspozytor odmówił wysłania karetki. Sprawę bada prokuratura

05-09-2018 17:44
Policja Fot. Radosław Drożdżewski / Wikimedia / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, we wtorek w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie jeden z funkcjonariuszy nagle źle się poczuł. Gdy próbowano wezwać karetkę, dyspozytor odmówił wysłania zespołu ratownictwa medycznego. Policjant niedługo później zmarł w przychodni. Prokuratura bada wszystkie okoliczności tej sprawy.

Z relacji mediów wynika, że we wtorek ok. godz. 15:25. podczas służby w Zakładzie Służby Prewencyjnej CSP w Legionowie, młodszy wykładowca zakładu kom. Krystian Sz. poczuł ból w klatce piersiowej. Gdy w związku z tym próbowano wezwać karetkę pogotowia, dyspozytor odmówił jej wysłania i polecił, by mężczyzna sam zgłosił się do przychodni.

Niedługo potem, zgodnie z poleceniem dyspozytora, przewieziono go do przychodni przy ul. Sowińskiego w Legionowie. Gdy oczekiwał na wizytę, jego stan się pogorszył. Policjant stracił przytomność. Pomimo usilnych działań personelu medycznego nie udało się go uratować. Lekarz potwierdził, iż pacjent zmarł o 17:04.

Koniecznie przeczytaj: Legionowo: To nagranie wywołało burzę. Zamiast pomóc epileptykowi… odprawiali egzorcyzmy [wideo]

Czytaj też: Starsza kobieta nie mogła wejść na kładkę i utknęła na ruchliwej jezdni. Poruszająca reakcja policjanta [wideo]

Funkcjonariusz Krystian Sz. pozostawił żonę oraz dwoje dzieci w wieku 12 lat i jednego roku. W policji pracował od 1999 roku.

Te doniesienia medialne potwierdził już rzecznik stołecznej policji, kom. Sylwester Marczak, który jednak odmówił komentarza ze względu na dobro postępowania. Wszystkie okoliczności zdarzenia są teraz badane przez prokuraturę.

Warto przeczytać: Nierozważna jazda 18-latka. Mógł doprowadzić do czołowego zderzenia z radiowozem. Spotkały go surowe konsekwencje [wideo]

Podziel się