Szukaj

Polskie władze reagują na zagrożenie wojną? W przyszłym roku zostaną przeprowadzone ćwiczenia z udziałem służb i polityków

11-12-2018 14:40
Szkolenie polityków i wojska Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, na przełomie lutego i marca 2019 roku zostaną przeprowadzone ćwiczenia z udziałem najwyższych władz. Miały się odbyć jesienią bieżącego roku, jednak podjęto decyzję o ich przełożeniu.

„Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że polskie władze chcą sprawdzić m.in., jak w rzeczywistości wygląda wprowadzenie stanu wojennego. Jeden z współpracowników prezydenta wyjaśnił, że jest to cel gry „Kierownictwo”, która jest z kolei częścią ćwiczeń o kryptonimie „Kraj”.

Z relacji tej gazety wynika, iż w przyszłym roku zostanie zorganizowane niejawne posiedzenie Rady Gabinetowej z udziałem prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, ministrów oraz kierowników urzędów centralnych, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców poszczególnych rodzajów Sił Zbrojnych. Uczestniczący w nardzie będą ćwiczyć podejmowanie polityczno-militarnych decyzji.

Koniecznie przeczytaj: Stan wojenny zatwierdzony przez parlament Ukrainy. Co oznacza jego wprowadzenie?

Czytaj też: USA: Adam Mazguła znów bagatelizuje stan wojenny. Tak opowiadał o zabójstwach działaczy antykomunistycznych [wideo]

Rządzący i urzędnicy będą również uczestniczyć w grze wojennej „Stolica”, która sprawdzi ich reakcje na konkretne scenariusze.

Warto przeczytać: Nie żyje twórca słynnych komiksów Marvela. Artysta Stan Lee odszedł w wieku 95 lat

Podziel się