Szukaj

Husaria na czele Marszu Niepodległości. Ujawniono też główne hasło wydarzenia: „Polska bastionem Europy”.

13-10-2016 13:30
Marsz Niepodległości 2016 - Polska bastionem Europy Fot. Marsz Niepodległości / Internet / screen
Podziel się

Robert Bąkiewicz (ONR), szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości poinformował, że hasłem tegorocznej edycji wydarzenia będzie „Polska bastionem Europy”. Dodał też, że na czele marszu, który odbędzie się 11 listopada, pojawi się husaria. Organizatorzy ujawnili także oficjalną trasę, którą przejdą uczestnicy Marszu Niepodległości.

Start tegorocznego Marszu Niepodległości planowany jest na godzinę 14.00 przy rondzie Dmowskiego. Uczestnicy przejdą przez Aleje Jerozolimskie, most Józefa Poniatowskiego i skierują się w stronę Stadionu Narodowego na błonia przy al. Zielenieckiej. Wydarzenie organizowane jest przez środowiska narodowe, m.in. przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny.

11 listopada w Warszawie zapowiedziano też inne manifestacje, m.in. marsz Komitetu Obrony Demokracji pod nazwą „KOD Niepodległej” i pochód środowisk lewicowych, z partią Razem na czele („Sprzeciw się nacjonalizmowi: Za Wolność Naszą i Waszą”).

Koniecznie przeczytaj: Oficjalny plakat Marszu Niepodległości 2016 opublikowany!

Czytaj też: Trasa Marszu Niepodległości 2016

Damian Kita z biura prasowego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości powiedział, iż zdaje sobie sprawę z możliwych prowokacji ze strony KOD-u. Witold Tumanowicz, również przedstawiciel SMN, w wywiadzie na Onet.pl stwierdził: Na czele marszu pojedzie husaria, więc jeśli komuś do głowy przyjdzie coś głupiego, nie będzie to zbyt roztropne.

Robert Winnicki w wywiadzie dla Radia Maryja tłumaczył z kolei znaczenia hasła, pod jakim przejdzie w tym roku Marsz Niepodległości:

W tym roku będziemy mówili o kwestii suwerenności, o tym, jakie ma ona znaczenie we współczesnym świecie. Suwerenność naszego państwa jest czymść istotnym, musimy o nią dbać, zabiegać o nią. Hasłem tegorocznego Marszu będzie „Polska bastionem Europy”. Chcemy w ten sposób wyrazić nadzieję by Polska była rzeczywiście bastionem cywilizacji łacińskiej, zachodniej, chrześcijańskiej. Chcemy zamanifestować przywiązanie do tradycji, historii, tego wszystkiego co zbudowało nie tylko Polskę, ale cały nasz kontynent, a co dzisiaj jest tak niszczone.

Warto przeczytać: Niesamowite zaproszenie na Marsz Niepodległości 2016 [WIDEO]

Podziel się