Szukaj

Polski kierowca ciężarówki postrzelony w USA. Trwa zbiórka pieniędzy

07-01-2017 16:29
Krzysztof Bogucki, postrzelony w USA polski kierowca screen
Podziel się

Do ataku na polskiego kierowcę ciężarówki doszło 3 stycznia br. w Gillman (powiat Iroqouis) na południu Illinois – informuje portal dziennikzwiazkowy.com. Na stacji obsługi Pilot do Krzysztofa Boguckiego dwukrotnie strzelił Afroamerykanin, jak się okazało pracownik tej samej firmy transportowej.

Izabela Jakubek, żona rannego mężczyzny opisała przebieg wydarzeń:

Dyspozytor zlecił mężowi “przepinkę” (zamianę przyczepy z ładunkiem − przyp. red.) na stacji Pilot. Po wykonaniu polecenia mąż wszedł do kabiny szoferskiej i zastał tam Afroamerykanina, który wyrzucał rzeczy męża i oznajmił, że jest kierowcą firmy i jedzie z nim do Chicago. Gdy mąż powiedział, że musi to zweryfikować i zadzwonić do firmy, bo nie został o tym przez nią powiadomiony, mężczyzna zaczął krzyczeć, wyjął broń i wypchnął go z kabiny. Mąż wpadł do pobliskiego stawu i wówczas zauważył, że jest postrzelony. Napastnik odjechał ciężarówką męża.

Koniecznie przeczytaj: [AKTUALIZACJA] Polak NIE został postrzelony na kilka godzin przed zamachem. Polska prokuratura dementuje doniesienia niemieckich mediów

Czytaj też: Według niemieckiej prokuratury polski kierowca został zastrzelony kilka kilometrów od miejsca zamachu

Amerykańska policja ustaliła, że sprawcą był afroamerykański kierowca zatrudniony w Mika Logistics z Addison – w tej samej firmie, dla której pracował Bogucki.

Firma nie chciała udzielać mediom żadnych wyjaśnień. Jak mówi żona poszkodowanego, po zdarzeniu przyznała, że zatrudniła mężczyznę, który strzelał do jej męża.

47-letni Polak został postrzelony w bark i klatkę piersiową, na szczęście kula ominęła serce. Początkowo stan rannego był ciężki, ale poprawił się i mężczyzna odzyskał przytomność.

Sytuacja mężczyzny i jego rodziny jest bardzo ciężka. Bogucki nie miał wykupionego ubezpieczenia medycznego, a jego żona nie pracuje, gdyż trzy miesiące temu urodziła dziecko. Małżeństwo nie ma też na miejscu żadnej rodziny, tylko przyjaciół i znajomych. Polak na razie nie będzie mógł wrócić do pracy, gdyż ma niesprawną rękę.

Przyjaciele zorganizowali dla kierowcy i jego rodziny zbiórkę pieniędzy na serwisie GoFundMe.

https://www.gofundme.com/please-help-kris-and-his-family

Warto przeczytać: Polski kierowca ciężarówki napadnięty w Anglii przez gang imigrantów. Skandaliczne zachowanie policji

Podziel się