Szukaj

Ten dokument nie pozostawia wątpliwości. Tak Amerykanie naciskają ws. ustawy 447 [wideo]

16-04-2019 17:36
Michalkiewicz o 447 Fot. asmeredakcja / YouTube.com / YouTube
Podziel się

Stanisław Michalkiewicz w swoim vlogu ujawnił treść notatki z 25 października 2018 roku ze spotkania pełnomocnika szefa MSZ ds. kontaktów z diasporą żydowską Jacka Chodorowicza ze specjalnym posłannikiem Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu Thomasem Yazdgerdim. Z zapisanych w dokumencie informacji wynika, że naciski strony amerykańskiej ws. spłaty roszczeń żydowskich są coraz większe.

Jak ujawnił Stanisław Michalkiewicz, Thomas Yazgerdi przekazał stronie polskiej, że już w tym roku powinna przyspieszyć działania ws. spłaty roszczeń:

Sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 r. jako roku wyborczego w Polsce z podstawowym terminem w postaci wyborów do parlamentu na jesieni 2019 r. (Thomas Yazdgerdi- red.) podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy „Just” strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu.

Koniecznie przeczytaj: Izba Reprezentantów przyjęła skrajnie niekorzystną dla Polski ustawę 447 związaną z roszczeniami żydowskimi. „Dla Polski to katastrofa” [wideo]

Czytaj też: Mec. Joanna Modzelewska o amerykańskiej ustawie 447: „Roszczenia środowisk żydowskich są nieuprawnione”. Wyjaśnienie jest niezwykle proste [WIDEO]

W dalszej części napisano, że strona amerykańska oczekuje, że kwestia rozszczeń żydowskich będzie negocjowana podczas tajnych rozmów i zostanie rozwiązana przy pomocy nieformalnych środków: 

Postęp w kwestii w restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, której to proces z kolei rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym mających na celu ustalenie konkretnych kwot i możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter. Podkreślił, że strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania nie mającego wymiaru publicznego i formalnego.

Warto przeczytać: Amerykański Kongres przyjął niekorzystną dla naszego kraju ustawę 447. Dosadne komentarze polskich publicystów i internautów [wideo+foto]

Podziel się