Szukaj

„Kler” nie jest filmem antykościelnym? Na premierowym pokazie pojawił się Jerzy Urban [foto]

26-09-2018 21:37
Jerzy Urban Fot. Polsat News / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Od kilku dni trwa zażarta dyskusja na temat nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Kler”. Dla wielu jest to propagandowa produkcja, mająca jedynie za zadanie uderzyć w Kościół. Twórcy przekonują, że tak nie jest, jednak lista osób, które promują „Kler” raczej nie pozostawia złudzeń.

Okazuje się, że gościem „specjalnym” premierowego pokazu był Jerzy Urban, propagandzista okresu PRL zaangażowany w walkę z Kościołem katolickim.

Urban nazywany „Goebelsem stanu wojennego” wielokrotnie obrzucał błotem kapłanów, w tym ks. Jerzego Popiełuszkę, który według niego odprawiał „czarne msze” i św. Jana Pawła II, który dla niego uprawiał „obwoźne sado-maso”

- przypomina portal wPolityce.pl.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne słowa Jerzego Urbana. Na premierze „Kleru” powiedział, czego naprawdę życzy Kościołowi [foto]

Czytaj też: Zawodnik MMA Kamil Bazelak o filmie „Kler”. „Trwa zmasowany atak na Kościół Chrześcijański”

Jerzy Urban nawet swój udział w 2015 r. programie „Skandaliści” wykorzystał do obrażenia katolików, kiedy w studiu pojawił się w przebraniu biskupa. Co niezwykle wymowne, Wojciech Smarzowski promując swój film, także przebrał się za duchowego.

Warto przeczytać: „Spier*****j i obyś zdechł!”. Wulgarny atak na ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego po recenzji „Kleru” [foto]

Podziel się