Szukaj

„Kler” nie jest filmem antykościelnym? Na premierowym pokazie pojawił się Jerzy Urban [foto]

26-09-2018 21:37
Jerzy Urban Fot. Polsat News / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Od kilku dni trwa zażarta dyskusja na temat nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego „Kler”. Dla wielu jest to propagandowa produkcja, mająca jedynie za zadanie uderzyć w Kościół. Twórcy przekonują, że tak nie jest, jednak lista osób, które promują „Kler” raczej nie pozostawia złudzeń.

Okazuje się, że gościem „specjalnym” premierowego pokazu był Jerzy Urban, propagandzista okresu PRL zaangażowany w walkę z Kościołem katolickim.

Urban nazywany „Goebelsem stanu wojennego” wielokrotnie obrzucał błotem kapłanów, w tym ks. Jerzego Popiełuszkę, który według niego odprawiał „czarne msze” i św. Jana Pawła II, który dla niego uprawiał „obwoźne sado-maso”

- przypomina portal wPolityce.pl.

Koniecznie przeczytaj: To jest właśnie feminizm? Niezwykle wulgarny atak Gretkowskiej w polskim „Vogue”: „Kościół trzyma Polskę za jaja i z palcem w c**ie”

Czytaj też: Jerzy Stuhr znowu obraża Polaków: „Jesteśmy narodem niedouczonym. Niewychowanym”

Jerzy Urban nawet swój udział w 2015 r. programie „Skandaliści” wykorzystał do obrażenia katolików, kiedy w studiu pojawił się w przebraniu biskupa. Co niezwykle wymowne, Wojciech Smarzowski promując swój film, także przebrał się za duchowego.

Warto przeczytać: Jerzy Stuhr uważa, że Cezary Pazura popełnił… bluźnierstwo. Aktor odpowiada

Podziel się