Szukaj

Ukrainiec mieszkający w Polsce opublikował haniebny wpis: „Polska i Polacy są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej” [foto]

06-03-2018 12:07
Igor Isajew Fot. Igor Isajew / facebook.com
Podziel się

Kilka dni temu ukraiński dziennikarz Igor Isajew opublikował prowokacyjny wpis, w którym oskarżył naród polski o współudział w zbrodniach niemieckich. Jak dodał, również i dziś jest w naszym kraju ciche przyzwolenie dla działalności osób propagujących faszystowską ideologię.

Ukraiński dziennikarz rozpoczął swój wpis słowami nawiązującymi do patriotycznych marszy z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak stwierdził w tych manifestacjach uczestniczyli głównie polscy faszyści:

Pod polskim MSZ i kilkoma ambasadami, w tym Ukrainy, maszerują teraz ludzie, których hasła i symbolika nawołuje do totalitarnej ideologii faszystowskiej oraz nienawiści. Policja zatrzymała mnie i wiele osób za to, że blokowaliśmy „legalną demonstrację“ faszystów.

Koniecznie przeczytaj: Grzegorz Schetyna ogłosił, że PO składa… własny projekt nowelizacji ustawy o IPN. Marek Jurek nie wytrzymał. Padły bardzo mocne słowa [foto]

Czytaj też: Ukraina jest przeciwna nowelizacji ustawy o IPN. Tymczasem sam ukraiński ambasador przyznaje, że jego kraj nawet nie wie, o co chodzi w tej ustawie [wideo]

W dalszej części postu Igor Isajew oświadczył że, związku z takim skandalicznym postępowaniem państwa polskiego, on, świadomy obowiązywania nowelizacji ustawy o IPN, stwierdza, że naród polski jest współodpowiedzialny za zbrodnie Holokaustu:  

W związku z tym, oraz biorąc pod uwagę fakt, że od dzisiaj obowiązuje nowelizacja ustawy o IPN, publicznie oświadczam, że Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, bo do dzisiaj hołubią tych, którzy naśladują ideologię faszystowską; bo do dzisiaj w propagowaniu ideologii totalitarnej jest mocne odwołanie się do pojęcia „naród” i „Polacy”; bo do dzisiaj polskie organizacje faszystowskie skromnie nazywają się „narodowymi”.

Swój kontrowersyjny wpis zakończył słowami, które niewątpliwie obnażają prawdziwe intencje autora postu:

W ten sposób świadomie naruszam art. 55 a nowej ustawy o IPN. I chyba moi uważni czytelnicy już wiedzą, gdzie to mają zgłosić.

Igor Isajew to ukraiński dziennikarz ściśle współracujący ze Związkiem Ukraińców w Polsce. Od momentu przejęcia władzy przez PiS aktywnie uczestniczył w manifestacjach antyrządowych. Zasłynął m.in z noszenia wulgarnych plakietek podczas opozycjnych protestów. 

Poniżej wpis Igora Isajewa z filmem ukazującym „marsz polskich faszystów”:

Warto przeczytać: Szef MSZ Francji niezwykle ostro skomentował przyjęcie nowelizacji ustawy o IPN. Internauci natychmiast przypomnieli o „zasługach” tego kraju [WIDEO+FOTO]

Podziel się