Szukaj

Mława: Pijany Ukrainiec zniszczył pomnik Żołnierzy Wyklętych. Zatrzymali go przechodnie [foto]

20-08-2018 14:22
Policja Fot. Damianwiszowaty 12 / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Kierujący pod wpływem alkoholu obywatel Ukrainy wjechał samochodem w obelisk poświęcony Żołnierzom Wyklętym przy ulicy Kopernika w Mławie w woj.mazowieckim. Pomnik został uszkodzony.

Codziennikmlawski.pl podaje, że do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 16.00. Pijany kierowca jadący autem osobowym marki BMW z dużą szybkością przejechał na skrzyżowanie ulic Kopernika i Załęskiego, staranował znak drogowy, a potem wjechał na skwer przed kościołem Św. Rodziny i uderzył w znajdujący się tam obelisk. Zniszczona została tablica poświęcona pamięci Żołnierzy Niezłomnych ziemi mławskiej.

Koniecznie przeczytaj: Zielona Góra: Kompletnie pijany Ukrainiec wypadł z drogi. Śmiał się, kiedy zatrzymała go policja [foto]

Czytaj też: Pijany Ukrainiec chciał ścigać się na ulicy. Do rywalizacji zaprosił... funkcjonariuszy policji. Teraz odpowie za to przed sądem

Według informacji portalu, po zdarzeniu kierowca próbował uciekać. Zatrzymali go przechodnie. Na miejsce przyjechała policja, która stwierdziła, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu. 40-letni Ukrainiec został zatrzymany.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: Francja: Kierowca wjechał w 50-osobowy tłum. Według świadków krzyczał „Allahu Akbar” [wideo+foto]

Podziel się