Szukaj

Mława: Pijany Ukrainiec zniszczył pomnik Żołnierzy Wyklętych. Zatrzymali go przechodnie [foto]

20-08-2018 14:22
Policja Fot. Damianwiszowaty 12 / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Kierujący pod wpływem alkoholu obywatel Ukrainy wjechał samochodem w obelisk poświęcony Żołnierzom Wyklętym przy ulicy Kopernika w Mławie w woj.mazowieckim. Pomnik został uszkodzony.

Codziennikmlawski.pl podaje, że do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 16.00. Pijany kierowca jadący autem osobowym marki BMW z dużą szybkością przejechał na skrzyżowanie ulic Kopernika i Załęskiego, staranował znak drogowy, a potem wjechał na skwer przed kościołem Św. Rodziny i uderzył w znajdujący się tam obelisk. Zniszczona została tablica poświęcona pamięci Żołnierzy Niezłomnych ziemi mławskiej.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne nagrania z Kielc. Pijany kierowca BMW wjechał w ludzi na przystanku autobusowym [WIDEO]

Czytaj też: Korwin-Mikke uczcił w Europarlamencie pamięć Żołnierzy Wyklętych i przypomniał ich zawołanie: „Śmierć komunistom”. Bezcenna mina unijnego polityka [wideo]

Według informacji portalu, po zdarzeniu kierowca próbował uciekać. Zatrzymali go przechodnie. Na miejsce przyjechała policja, która stwierdziła, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu. 40-letni Ukrainiec został zatrzymany.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: Pijany Ukrainiec zabił dwie nastolatki w Jeleniej Górze w sylwestra

Podziel się