Szukaj

Ukrainiec skoczył na dach metra w Warszawie i zaczął biec. Sprawą zajęła się policja [wideo]

03-04-2019 12:18
Ukrainiec skoczył na metro w Warszawie Fot. Piotr Rzecki / You Tube / YouTube
Podziel się

Na warszawskiej stacji metra Centrum doszło do wyjątkowo groźnej sytuacji. Młody mężczyzna wskoczył na dach wagonu metra i zaczął po nim biec.

Ukraiński posługujący się w mediach społecznościowym pseudonimem „winni4yk” zamieścił filmik na Instagramie. „Od dawna chciałem to zrobić” - skomentował.

Na nagraniu widać, jak Ukrainiec przechodzi przez szklaną balustradę handlowo-usługowej części stacji Metro Centrum i po nadjechaniu składu zeskakuje na jego dach. Młody mężczyzna biegnie potem po wagonach, unosząc ręce w geście tryumfu. Autorowi skrajnie głupiego wyczynu nic się nie stało. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów Ukrainiec zeskoczył na peron i uciekł.

Koniecznie przeczytaj: Warszawa: Ukrainiec prawie zabił za butelkę wódki. Pobił i ranił nożem przypadkowego mężczyznę [foto]

Czytaj też: Zaskakujące znalezisko na placu budowy nowej stacji metra w Warszawie. „Szczątki mają ok. 100-120 tys. lat” [wideo]

Sytuacja była jednak bardzo niebezpieczna. Maszynista miał małą szansę, aby zauważyć na dachu mężczyznę. Gdyby ruszył wcześniej, mogłoby dojść do tragedii.

Sprawą zajęła się już policja. Asp. Artur Chwiłka z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego w rozmowie z portalem warszawawpigulce.pl poinformował, że zabezpieczono monitoring warszawskiego metra oraz nagranie.

Obecnie dochodzenie prowadzone jest w kierunku wykroczenia, jednak z uwagi na zuchwałość czynu kwalifikacja może zostać zmieniona. Wtedy o losie młodego człowieka zadecyduje sąd

- mówi policjant.

Po zamieszaniu wywołanym nagraniem „winni4yk” ukrył widoczność materiału zamieszczonego na Instagramie. Film mogą zobaczyć jedynie osoby obserwujące Ukraińca.

Poniżej materiał zamieszczony na YouTube.

Media przypominają, że nie pierwszy taki „wyczyn” tego mężczyzny. Ukrainiec sam nazywa siebie „pranksterem”, czyli osobą robiącą różne „żarty” i publikuje w sieci nagrania ze swoich kontrowersyjnych akcji. Wcześniej „winni4yk” zamieszczał m.in. filmy, na których widać, jak skacze po dachu samochodu warszawskiej straży miejskiej, wymusza zatrzymanie autobusu miejskiego tyko po to, aby zawiązać buty na schodach pojazdu albo rozbija butelki z piwem na środku sklepu.

Warto przeczytać: Szokujące nagranie z Londynu. Grupa kobiet brutalnie skatowała młodego mężczyznę na stacji metra [wideo]

Podziel się