Szukaj

Ukrainiec napadł na Polaków w centrum Lublina. „Ubiję, jak na Wołyniu. Głupie Polaki, pozapie***am”. „Jestem banderowcem”

30-01-2018 20:27
Kult Bandery na Ukrainie Fot. All-Ukrainian Union / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

30-letni obywatel Ukrainy Nazari K., który awanturował się przed jednym z klubów w Lublinie usłyszał zarzuty napaści i znieważenia - podaje dziennikwschodni.pl. Mężczyzna, według relacji świadka, miał krzyczeć: „ubiję, jak na Wołyniu. Głupie Polaki, pozapie***am”. Dodał też, że jest „żołnierzem i banderowcem”.

Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku. Ukrainiec wszczął burdę przed klubem, po tym jak nie wpuszczono go do środka. Ochroniarze zauważyli, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, skończyła się także sprzedaż biletów. Pijany Ukrainiec zareagował agresywnie – zaczął popychać selekcjonerów i ich wulgarnie wyzywać. Ściągnął też koszulę, zachęcając mężczyzn do bójki. Ci jednak nie dali się sprowokować i wezwali policję.

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne słowa posłanki Nowoczesnej. Scheuring-Wielgus protestuje przeciwko... upamiętnieniu Polaków, którzy ratowali Żydów [wideo]

Czytaj też: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Zanim go zatrzymano, Ukrainiec zdążył jeszcze zaczepić sprzedawcę, który sprzedawał w pobliżu gorące przekąski. Nazari K. przełamał jedną z piekących się na grillu kiełbasek, a kiedy usłyszał, że ma za nią zapłacić, nazwał sprzedawcę „jeb... Polakiem”.

Według ustaleń policji mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu we krwi. 30-latek nie przyznał się do winy. Twierdził, że chciał tylko zabrać zostawione w szatni ubrania.

Teraz sprawą napaści zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Warto przeczytać: Znana aktorka przeprasza za... antysemityzm swojego dziadka i innych Polaków: „Wstydzę się za wszystkich Polaków, którzy....”

Podziel się