Szukaj

Rzeszów: Ukraińscy studenci zrywali polskie flagi. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem

11-03-2019 19:55
Policjanci Fot. włodi / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak podaje portal nowiny24.pl, dwóch studentów z Ukrainy, którzy byli pod wpływem alkoholu, zrywali polskie flagi powieszone na latarniach i maszerowali z nimi przez miasto. Później, gdy zobaczyli policjantów, porzucili je i zaczęli uciekać. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do tego incydentu doszło w czwartek, około 3.00 nad ranem. Wówczas dwóch mężczyzn zaczęło zrywać zawieszone na latarniach polskie flagi. O ich zachowaniu natychmiast poinformował policję osoba obsługująca miejski monitoring.

Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol policji, który szybko namierzył mężczyzn idących z polskimi flagami. Gdy ci zauważyli funkcjonariuszy policji, porzucili je i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu udało się ich zatrzymać. Z informacji podanych przez rzeszowską policję wynika, że byli to dwaj nietrzeźwi studenci z Ukrainy w wieku około dwudziestu lat.   

Koniecznie przeczytaj: Polska triathlonistka próbowała zanurkować w śniegu. Coś jednak poszło nie tak... [wideo]

Czytaj też: „Polska? Co to za kraj?”. Polka przeprowadziła uliczną sondę w Los Angeles. Wyniki są porażające [wideo]

Jak przypominają media, zgodnie z art. 137 Kodeksu karnego, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Warto przeczytać: Ukraina: Szokujący film z centrum handlowego. Na ruchomych schodach pojawiła się ogromna swastyka [wideo]

Podziel się