Szukaj

Dwaj Ukraińcy okradli kantor w Żarach. Zostali zatrzymani. Do sieci trafiło nagranie z napadu [wideo]

23-07-2018 17:56
Napad na kantor w Żarach Fot. NewsLubuski.pl / YoutTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak podała Gazeta Lubuska, dwóch napastników przy użyciu ciężkich młotów wyburzeniowych okradło jeden z kantorów znajdujących w Żarach. Bandyci nie cieszyli się jednak długo zdobytym łupem i wolnością, bowiem kilkadziesiąt godzin później zostali zatrzymani przez Straż Graniczną.

Do napaści doszło w nocy z 16 na 17 lipca. Dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na całodobowy kantor przy ul. Serbskiej w Żarach. W ciągu kilkudziesięciu sekund udało im się wybić dziurę, przez którą zabrali pieniądze, po czym uciekli w nieznanym kierunku.

Gdy śledczy ustalili, że napadu prawdopodobnie dokonali dwaj Ukraińcy w wieku 41 i 43 lat, to wówczas bardzo szybko rozesłali tą informację do służb mundurowych w całym kraju. Dzięki temu, już niespełna dobę po napadzie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dołhobyczowie zatrzymali dwóch poszukiwanych obywateli Ukrainy. Mężczyźni próbowali nielegalnie przekroczyć granicę.

Koniecznie przeczytaj: Niemiecka polityk opublikowała szokujące nagranie. Na takie zachowania dzieci pozwalają dorośli muzułmanie [wideo]

Czytaj też: Drastyczne nagranie. Samochód został zmiażdżony przez pociąg. Kierowca zignorował opuszczone zapory [wideo]

Ukraińcy usłyszeli już zarzut związany z rozbojem dokonanym przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Grozi im za to kara od 3 do 12 lat pobawienia wolności.

Lubuscy policjanci zajmujący się tą sprawą ustalają teraz, czy zatrzymani mają również związek z podobnymi napadami, do których dochodziło na terenie całego kraju.

Warto przeczytać: Niezwykle wzruszające nagranie. W taki sposób niewidomy kibic reprezentacji Brazylii śledził grę swojej drużyny [wideo]

Podziel się