Szukaj

Grupa Ukraińców brutalnie pobiła dwóch Polaków. „Gdy mężczyźni odpowiedzieli na zaczepki, w ich kierunku posypały się ciosy"

11-01-2018 09:59
Ukraińcy oskarżeni o napaść na Polaków Fot. Komenda Stołeczna Policji / policja.waw.pl / screen
Podziel się

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, pięciu obywateli Ukrainy, których kilka dni temu zatrzymali warszawscy funkcjonariusze, zostało oskarżonych o pobicie dwóch mężczyzn. Agresorzy staną teraz przed sądem, który może ich skazać nawet na 3 lata pozbawienia wolności.

Kilka dni temu 5-osobowa grupa nietrzeźwych i agresywnie zachowujących się mężczyzn idąca po Krakowskim Przedmieściu bez żadnego powodu zaatakowała dwóch nadchodzących z naprzeciwka mieszkańców Warszawy. Najpierw chuligani zaczęli słownie prowokować mężczyzn, a gdy ci odpowiedzieli na ich zaczepki, to wówczas brutalnie pobili ich  pięściami. Tuż po tym incydencie, napastnicy rozbiegli się w różne strony.

Koniecznie przeczytaj: Norwegia: Sąd uniewinnił młodą kobietę, która w akcie obrony pobiła imigranta. 19-latka silnym uderzeniem złamała napastnikowi nos

Czytaj też: Niemiecka polityk w bardzo ostrych słowach skrytykowała noworoczne życzenia policji w języku arabskim. Teraz grozi jej więzienie [FOTO]

Interweniujący w tej sprawie śródmiejscy policjanci bardzo szybko dotarli do sprawców napaści. Podczas ich legitymowania wyszło na jaw, że są oni Ukraińcami. Okazało się również, że sprawdzani agresorzy: 24-letni Stanisław K., 23- letni Władysław Ch. i Bogdan B. oraz 21- letni Andrii O. i 19-letni Anton M. byli nietrzeźwi.

Początkowo nie przyznawali się oni do pobicia i prezentowali różne wersje zdarzenia. Jednak później potwierdzili, że było tak, jak relacjonowali to pokrzywdzeni Polacy. Teraz podejrzani mężczyźni staną przed sądem. Za pobicie grozi im do 3 lata więzienia.    

Warto przeczytać: Holandia: policja zyskała nietypowe uprawnienia. Polski europarlamentarzysta komentuje: „W Sowietach tak bywało tylko w czasach skrajnego bolszewizmu”

Podziel się