Szukaj

Izu Ugonoh po raz kolejny stanął w obronie Polski – przekonywał, że nie jesteśmy krajem rasistów: „Masz chamów i głupków we wszystkich kolorach”

03-05-2018 21:18
Izu Ugonoh Fot. Bartek Syta / Facebook
Podziel się

Izu Ugonoh był na ustach wszystkich po rozmowie w telewizji TVN na temat rasizmu w Polsce. Czarnoskóry bokser przekonywał wówczas, że dobrze mieszka mu się w kraju nad Wisłą i nie może narzekać na złe traktowanie z powodu swojego kolory skóry.

Dwa tygodnie temu Izu Ugonoh przekonywał na antenie stacji TVN, że w Polsce jest bezpiecznie. Ponadto sportowiec zaznaczył, że czuje się Polakiem i nie przejmuje się opiniami innych.

O tamtej rozmowie więcej napisaliśmy tutaj: Izu Ugonoh w wywiadzie dla TVN24: „W Polsce czuje się bezpiecznie”, „Jestem w stanie zrozumieć, że Polska nie przyjmuje imigrantów” [wideo]

Tym razem z czarnoskórym bokserem rozmawiał Europsort. Sportowiec po raz kolejny podkreślił, że uważa się za obywatela naszego kraju i z przyjemnością spędza czas w Polsce:

Koniecznie przeczytaj: Izu Ugonoh w wywiadzie dla TVN24: „W Polsce czuje się bezpiecznie”, „Jestem w stanie zrozumieć, że Polska nie przyjmuje imigrantów” [wideo]

Czytaj też: Kobieta na nagraniu wyrzeka się Polski i polskości. Zapowiada, że po powrocie do Stanów Zjednoczonych spali polską flagę [wideo]

Nie wszyscy muszą mnie akceptować. Ja tego nie potrzebuję. Urodziłem się w Polsce i tak po prostu jest. Tutaj zawsze z przyjemnością wracam. Natomiast mam świadomość, że niektórym ludziom to będzie się podobało, a innym nie i jestem z tym pogodzony.

Ugonoh stwierdził również, że rasistą może być każdy, nie jest to zależne od koloru skóry:

Ja patrzę na rzeczywistość bardzo prosto, czyli na przykład jeśli wszyscy mieszkamy w Polsce, to niezależnie kto skąd jest liczy się, czy te osoby działają na szkodę Polski, czy tak, żeby w tym miejscu żyło się lepiej. Tak jakbyśmy mieszkali w jednym budynku to jest opcja, czy każdy dba, by w tym miejscu nam się dobrze mieszkało. Masz chamów i głupków we wszystkich kolorach.

Bokser wstawił również wymowne zdjęcie na Facebooka z okazji Dnia Flagi:

Warto przeczytać: Polacy ratowali Żydów podczas Powstania w Getcie Warszawskim – świetny klip przygotowany przez Polską Fundację Narodową [wideo]

Podziel się