Szukaj

Ministerstwo rozwoju i inwestycji: „Niemal 1 milion Polaków nie ma toalety w domu”

09-04-2019 20:51
Dostęp Polaków do WC
Podziel się

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez resort rozwoju i inwestycji, wciąż blisko milion Polaków nie ma ubikacji w domach. Dane te opublikowano w odpowiedzi na interpelację posłanki Joanny Muchy z PO.

Posłanka w swojej interpelacji skierowanej do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju poprosiła o ujawnienie informacji na temat dostępu Polaków do łazienek, w tym toalet.

W Polsce istnieje problem związany z brakiem toalet, łazienek i bieżącej wody. Istnieje też wielka dysproporcja pomiędzy liczbą gospodarstw z toaletami, łazienkami i bieżącą wodą między zachodnią i wschodnią częścią kraju.

napisała polityk PO.

Koniecznie przeczytaj: Minister rozwoju i inwestycji zapowiada – Polska będzie ściągać jeszcze więcej pracowników ze Wschodu. Zachętą mają być wysokie pensje

Czytaj też: Polski ośrodek badawczy otrzymał dostęp do odtajnionych materiałów o Holocauście. „Dokumenty potwierdzają niesamowitą bierność aliantów” [FOTO]

Z danych opublikowanych przez ministerstwo wynika, że dostępu do ubikacji brakuje w ponad 904 tys. mieszkań (w miastach ok. 265,6 tys.). Z kolei w 1,2 mln miejscach zamieszkania nie ma łazienek. W najgorszej sytuacji są ludzie żyjący na obszarach wiejskich. Tam łazienek nie ma w 806 tys. domostwach.

Warto przeczytać: Amerykański sąd pozwolił uczennicy korzystać z toalety dla chłopców

Podziel się