Szukaj

Nerwowa reakcja Donalda Tuska na pytanie dziennikarza ws. katastrofy smoleńskiej [WIDEO]

03-08-2017 14:32
Donald Tusk pod prokuraturą Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Przewodniczący Rady Europejskiej ponownie przyjechał do Warszawy, aby zeznawać przed prokuraturą ws. katastrofy smoleńskiej. Na miejscu Donald Tusk został zasypany pytaniami przez dziennikarzy. Na niektóre reagował bardzo nerwowo.

Były premier stawił się w Prokuraturze Krajowej w Warszawie, aby zeznawać jako świadek w postępowaniu dotyczącym nieprawidłowości mających miejsce w czasie zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Przed przesłuchaniem przed budynkiem prokuratury czekali przedstawiciele mediów, którzy pytali Tuska o szczegóły sprawy. Jeden z dziennikarzy TVP zadał pytanie, które na pewno dla byłego premiera wygodne nie było.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk po wyjściu z prokuratury został zasypany niewygodnymi pytaniami. W końcu… uciekł. Wyjątkowo celny komentarz dziennikarza [WIDEO]

Czytaj też: Tusk sam się pogrążył. Chciał zakpić z Kaczyńskiego, a sam przyznał się do czegoś, do czego, jako były premier nie powinien [WIDEO]

Dlaczego zabroniliście otwierać trumien po katastrofie smoleńskiej? Łukasz Sitek, Telewizja Polska z Gdańska – zapytał dziennikarz.

Przewodniczący Rady Europejskiej wyraźnie zakłopotany usłyszanym pytaniem, robił wszystko, aby na nie nie odpowiedzieć.

Nie ma telewizji publicznej w Polsce, także pozwoli pan że nie odpowiem – polityk próbował się wykręcić. Jednak dziennikarz nie odpuszczał.

Pan Tomasz Arabski nie mógł odpowiedzieć na to pytanie, pan odpowie? Niech pan odpowie, bardzo proszę, to jest bardzo ważne. O czym Pan rozmawiał z Władimirem Putinem w Sopocie na molo? – dociekał dziennikarz.

Boi się pan odpowiedzialności karnej? Zostaną panu postawione zarzuty dzisiaj? – pytał dalej.

Ja się niczego nie boję. Nie, nie sądzę. Rozumiem, że to jest pańskie życzenie – próbował się bronić polityk.

Widzę po oczach – dodał Tusk.

W końcu te trójmiejskie oczy – zripostował dziennikarz.

Warto przeczytać: Tusk udzielił wywiadu TVN. Padły naprawdę skandaliczne słowa o Polsce [WIDEO]

Podziel się