Szukaj

Zaskakujące słowa rzecznika Platformy Obywatelskiej. Jan Grabiec uważa, że Donald Tusk jest jak… Jan Paweł II [WIDEO]

30-01-2018 00:10
Jan Grabiec, Michał Rachoń Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W niedzielę w programie „Woronicza 17” w TVP Info zaproszeni do studia goście toczyli dyskusję na temat ostatnich krytycznych wypowiedzi izraelskich polityków, którzy stwierdzili, że Polacy są współodpowiedzialni za Holocaust. Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że Donald Tusk, mający obecnie wysoką pozycję w Europie, nie stanął w obronie naszego kraju. Na te słowa natychmiast zareagował Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej, który posłużył się zdumiewającym porównaniem.

W ubiegły piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza możliwość karania grzywną lub pozbawieniem wolności osób posługujących się sformułowaniem „polskie obozy śmierci”. Już dzień później prominentni izraelscy politycy stanowczo sprzeciwili się tym rozwiązaniom prawnym. Nie zabrakło wówczas z ich strony krzywdzących i skandalicznych wypowiedzi o rzekomej współodpowiedzialności Polaków za Holocaust.

Koniecznie przeczytaj: Poseł PO mówił o polskich zbrodniarzach. Wtedy padło niewygodne pytanie. Zapytano go o Żydów. Reakcja więcej niż wymowna [WIDEO]

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

W trakcie programu Marcin Horała zwrócił uwagę, że zabrakło stanowczego głosu Donalda Tuska w tej sprawie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości dodał również, że były lider Platformy Obywatelskiej, jako polityk zajmujący obecnie wysokie europejskie stanowisko, powinien opowiedzieć się po stronie Polski.

Po tych słowach, dziennikarz prowadzący dyskusję zapytał posła PO Jana Grabca o to, czy Donald Tusk rzeczywiście reprezentuje nasz kraj w Europie. Odpowiedź przedstawiciela opozycji była dość zaskakująca:

Donald Tusk jest najwyższym przedstawicielem Polski, Polakiem zajmującym najwyższe stanowisko w organizacjach międzynarodowych.(…) Trochę jak Jan Paweł II nie reprezentował Polski w Watykanie, ale był papieżem wszystkich, tak Tusk reprezentuje Polskę w UE.

Donald Tusk jak Jan Paweł II… To jest jakaś koncepcja – ze śmiechem skomentował prowadzący Michał Rachoń.

Poniżej nagranie z wypowiedzią Jana Grabca:

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Podziel się