Szukaj

Tusk sam się pogrążył. Chciał zakpić z Kaczyńskiego, a sam przyznał się do czegoś, do czego, jako były premier nie powinien [WIDEO]

04-08-2017 13:31
Donald Tusk przed Prokuraturą Krajową Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczorajszym tematem dnia w krajowych mediach były zeznania Donalda Tuska w Prokuraturze Krajowej w Warszawie. Były premier został zasypany przez dziennikarzy niewygodnymi pytaniami związanymi z katastrofą smoleńską.

Jak trudne może być bezpośrednie starcie z dziennikarzami, którzy nie reprezentują „zaprzyjaźnionych” mediów przekonał się wczoraj Donald Tusk, który zeznawała w warszawskiej prokuraturze jako świadek w sprawie nieprawidłowości związanych z katastrofą smoleńską, w tym skandalicznych okoliczności związanych z sekcją zwłok ofiar.

Przewodniczący Rady Europejskiej robił, co mógł, aby uniknąć odpowiedzi na niewygodne pytania. Nie szczędził też politycznych uszczypliwości w kierunku prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Chcąc z niego zakpić, Tusk zagalopował się jednak w swojej szczerości ciut za daleko.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk po wyjściu z prokuratury został zasypany niewygodnymi pytaniami. W końcu… uciekł. Wyjątkowo celny komentarz dziennikarza [WIDEO]

Czytaj też: Tusk udzielił wywiadu TVN. Padły naprawdę skandaliczne słowa o Polsce [WIDEO]

Ja aż takiego strategicznego zmysłu, jak pan Jarosław Kaczyński nie mam i planowanie do przodu każdego kroku politycznego, jest poza moim zasięgiem – przyznał Tusk.

Takie słowa w ustach byłego premiera Polski rządzącego krajem kilka lat raczej nie brzmią najlepiej.

Warto przeczytać: Nerwowa reakcja Donalda Tuska na pytanie dziennikarza ws. katastrofy smoleńskiej [WIDEO]

Podziel się