Szukaj

Oficjalnie: Donald Trump przyjedzie do Polski

03-02-2017 12:47
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Andrzej Duda przekazał zaproszenie dla prezydenta USA za pośrednictwem ministra Krzysztofa Szczerskiego. Donald Trump ma przyjechać do Polski w lipcu.

Podczas spotkania z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Michaelem Flynnem Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, przekazał wspólne zaproszenie od Andrzeja Dudy i prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović. Przywódcy obu krajów, chcą aby Donald Trump przyjechał na lipcowy „Szczyt Trójmorza”.

Szczerski poinformował w czwartek wieczorem, że amerykański prezydent przyjął zaproszenie.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump zaostrzył przepisy wizowe dla Polków

Czytaj też: Donald Trump 45 prezydentem USA [WIDEO]

Zaproszenie zostało przyjęte i teraz będziemy czekać na odpowiedź prezydenta Trumpa co do jego kalendarza – powiedział.

Minister w czasie konferencji prasowej zapowiedział też, że strona polska poruszy kwestię zniesienia wiz.

Jesteśmy dzisiaj wszyscy przed pewnym kompleksowym przeglądem polityki imigracyjnej do Stanów Zjednoczonych. Wszyscy tego oczekują także tutaj w Waszyngtonie – zapewniał Szczerski.

Będziemy oczywiście tradycyjnie postulowali o to, żeby przy nowej ocenie partnerów zewnętrznych, jeśli chodzi o przyjazdy do Ameryki, Polska znalazła się po stronie krajów, które przywożą do Ameryki wyłącznie rozwój i szanse, a nie zagrożenia – mówił.

To jest dzisiaj raczej nie kwestia decyzji punktowych dotyczących Polski. Wszyscy wspólnie oczekujemy na nowy program polityki wizowej amerykańskiej, który mam nadzieję z punktu widzenia polskiego będzie dużo bardziej korzystny – dodał Szczerski.

Warto przeczytać: Ukraińcy łatwiej znajdą pracę w Polsce. Jest porozumienie w sprawie zniesienia wiz dla obywateli tego kraju

Podziel się