Szukaj

Trener odmówił szkolenia homoseksualistów i sprawą zajęła się policja

09-06-2017 13:39
Parada równości Fot. benctoja14 / youtube / screen YouTube
Podziel się

Trener krav magi odmówił przeprowadzenia szkolenia dla stowarzyszenia LGBT. Ta złożyła skargę. Rzecznik Praw Obywatelskich zgłosił sprawę policji.

Członkowie grupy Stonewall zwrócili się do Roberta Kaźmierczaka z Poznania, aby zorganizował dla nich treningi krav magi. Instruktor początkowo miał się zgodzić, ale po kilku dniach odmówił.

Nie chcę być utożsamiany z czymś, pod czym się nie podpisuję. Nie popieram związków męsko-męskich, tym bardziej wychowujących dziecko – wyjaśnia instruktor, cytowany przez „Gazetę Polską Codziennie”.

Stonewall to stowarzyszenie z Poznania, skupiające homoseksualistów. Jest współorganizatorem poznańskiej parady równości.

Koniecznie przeczytaj: Żaden meczet nie chce pochować zamachowca z Manchesteru

Czytaj też: Niemiecki dziennik: Komisja Europejska chce wprowadzić euro we wszystkich krajach UE

Członkowie stowarzyszenia poinformowali o sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar zwrócił się do poznańskiej policji o skierowanie do sądu wniosku o ukaranie instruktora. Według RPO, odmowa wykonania usługi ze względu „na brak akceptacji dla osób tej samej płci”, to przejaw dyskryminacji i tym samym złamanie prawa.

To kolejna podobna sprawa w Polsce w ostatnim czasie. W marcu Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa uznał za winnego wykroczenia pracownika prywatnej drukarni, który powołując się na przekonania odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.

Warto przeczytać: Rosja chce sankcji wobec Polski za burzenie komunistycznych pomników

Podziel się