Szukaj

Traktorzysta utknął na przejedzie kolejowym. Chwilę później nadjechał pociąg... [wideo]

01-06-2019 10:22
Traktorzysta utknął na przejedzie kolejowym Fot. Policja Świętokrzyska / Facebook
Podziel się

Do wyjątkowo groźnej sytuacji doszło w Skroniewie pod Jędrzejowem. 19-letni traktorzysta utknął na przejeździe kolejowym tuż przed najeżdżającym pociągiem. Od tragedii dzieliły go centymetry.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 7.00 w Skroniewie (woj. świętokrzyskie). Młody kierowca ciągnika mimo znaków ostrzegawczych i sygnalizacji świetlnej wjechał na przejazd kolejowy. W tym momencie szlaban opadł między kabinę a przyczepkę, na której przewożona była świnia. Ciągnik utknął.

Traktorzysta mając ograniczone pole manewru, zaczął ustawiać się bokiem, aby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem i jednocześnie nie uszkadzić bariery. Tragedii udało się uniknąć tylko dzięki reakcji motorniczego, który maksymalnie wyhamował skład i dał czas traktorzyście na zjechanie z torów. Pociąg osobowy przejechał w bardzo bliskiej odległości od ciągnika.

Koniecznie przeczytaj: Szaflary: Kursantka zginęła podczas egzaminu na prawo jazdy. Prowadzony przez nią samochód utknął na torach kolejowych [wideo]

Czytaj też: Szokujące zachowanie kierowców. Podnieśli rogatki i wjechali na tory tuż przed pociągiem. PKP ostrzega: „To igranie ze śmiercią”

Po wszystkim młody kierowca odjechał, jak gdyby nic się nie stało. O zdarzeniu została jednak powiadomiona policja. Ciągnik bardzo szybko został dogoniony przez radiowóz. 19-latek stracił prawo jazdy. O dalszych konsekwencjach wobec kierowcy ma zadecydować sąd.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: KOD w ekstazie po przejeździe Merkel. „To był dla nas szok”. Zaprosili też kanclerz Niemiec... do „Puczepy” [WIDEO]

Podziel się