Szukaj

Tragiczny wypadek drogowy w Łękach. Zginęła niemal cała rodzina. Media nieoficjalnie informują o przyczynach tego zdarzenia [wideo]

09-08-2018 18:25
Wypadek w Łękach Fot. Sądeczanin TV / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

W środę na drodze w okolicach Łęki doszło do tragicznego w skutkach zderzenia czterech pojazdów. Jak wstępnie ustalili śledczy, 48-letni mężczyzna jadący cysterną z mlekiem niespodziewanie zjechał na przeciwległy pas jezdni, czym doprowadził do kolizji z trzema samochodami. W wyniku tego zdarzenia zginęły 4 osoby.

Najmniej szczęścia miała rodzina podróżująca w drugim samochodzie. Na miejscu zginął 32-letni mężczyzna oraz jego 6-letni syn, wypadku nie przeżyła również jego 32-letnia małżonka, która zmarła na oddziale ratunkowym w sądeckim szpitalu. Warto zaznaczyć, iż kobieta była w zaawansowanej ciąży. Niestety dziecka również nie udało się uratować. Kolizję przeżyła jedynie 10-letnia dziewczynka, którą również przewieziono do szpitala.

Koniecznie przeczytaj: Nowy Sącz: Agresywny pitbull zagryzł owczarka. Poważnie ranił także kobietę, która broniła swojego pupila [wideo]

Czytaj też: Tragiczny wypadek na obwodnicy Nysy. Zginęło 5 osób w tym 2-letnie dziecko [wideo+foto]

Do sądeckiego szpitala trafiły ponadto 3 osoby, które podróżowały pierwszym samochodem, natomiast 19-letni kierowca jadący trzecim autem został przetransportowany śmigłowcem do Krakowa.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, Leszek Karp potwierdził, że sprawca wypadku był trzeźwy:

Mężczyzna nie został jeszcze formalnie przesłuchany. Regularnie jeździł tą trasą. Mieszka kilkanaście kilometrów od miejsca tragedii, także w podobnym pagórkowatym terenie. Na miejscu został przebadany przez policję alkomatem, był trzeźwy.

Jak nieoficjalnie ustalił portal wp.pl, kierowca stracił panowanie nad samochodem, gdyż patrzył na wyświetlacz telefonu. Z kolei lokalne media informują, że mógł również schylać się po butelkę leżącą na podłodze kabiny.

Z innych medialnych donisień wynika, że sprawca tej tragedii usłyszy zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub też doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym.

 

Warto przeczytać: To nagranie mrozi krew w żyłach. Koszmarnie wyglądający wypadek na Zakopiance [wideo]

Podziel się