Szukaj

Tragedia w kopalni Rudna. Czterech górników nie żyje, trwają poszukiwania kolejnych

30-11-2016 14:32
Kopalnia Rudna w Polkowicach Fot. Grazyna Wiatr / Twitter / screen Twitter
Podziel się

We wtorek wieczorem, ok. godz. 21.00 w Polkowicach na Dolnym Śląsku miał miejsce silny wstrząs w należącej do KGHM kopalni miedzi Rudna. Czterech górników poniosło śmierć. Trwa akacja ratownicza, poszukiwanych jest nadal czterech górników.

W momencie wstrząsu w strefie pracowało 30 osób, 23 zostało ewakuowanych. Na chwilę obecną poszukiwanych jest czterech górników. Ratownicy wcześniej wydobyli ciała czterech osób. W szpitalu przebywa pięć górników, ich stan określany jest jako stabilny.

Poszukiwania prowadzone są głównie ręcznie, ze względu na niesprzyjające warunki. Wyrobisko, w którym doszło do wstrząsu, zawalone jest grubymi skałami. W akcji bierze udział 45 ratowników. Według dyrektora kopalni ratownicy znajdują się maksymalnie kilkanaście metrów od zasypanych górników.

Koniecznie przeczytaj: Wypadek rządowej kolumny, w której jechała Beata Szydło

Czytaj też: Katastrofa lotnicza w Kolumbii. Na pokładzie była brazylijska drużyna piłkarska

Czwartą ofiarą wydobytą z zawalonej części kopalni jest 24-letni ślusarz-mechanik, który w Rudnej pracował niewiele ponad rok.

Wstrząs w kopani pojawił się w wyniku czynników naturalnych. Rzecznik KGHM Jolanta Piątek podała, że do wstrząsu doszło na głębokości ponad kilometra, a siłę wstrząsu można porównać do 5 stopni w skali Richtera.

Warto przeczytać: Niemiecka pomysłowość. Spodnie, które mają chronić przed… gwałtem [WIDEO]

Podziel się