Szukaj

Polska śmietnikiem Europy? Kolejny duży transport nielegalnych śmieci przejęty przez polskie służby. Odpady przypłynęły w kontenerach

07-08-2018 17:59
Brytyjskie śmieci w trójmiejskich portach Fot. Radio Gdańsk / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku zatrzymali kilkaset kontenerów, w których znajdowało się ponad tysiąc ton nielegalnie zmieszanych odpadów pochodzących z Wielkiej Brytanii. Swoje działania prowadzili oni w ramach międzynarodowej operacji noszącej kryptonim „Demeter IV”.

W trakcie operacji funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku przeprowadzili w sumie ponad 1000 kontroli. Na drogach województwa pomorskiego sprawdzili oni łącznie 800 pojazdów. W czynnościach tych pomagali im inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.  

Funkcjonariusze przeprowadzali również kontrole w portach morskich w Gdańsku i Gdyni, gdzie sprawdzili przeszło 500 kontenerów.

Koniecznie przeczytaj: Ministerstwo Środowiska ujawniło dane o transporcie śmieci do Polski. Statystyki są zatrważające [foto]

Czytaj też: Łódzkie: Wywieźli górę śmieci do lasu. Teraz będą mieć problemy. Wszystko nagrała kamera [foto+ wideo]

Podczas prowadzonych czynności zatrzymali 8 przesyłek nielegalnie przewożonych odpadów. Z kolei funkcjonariusze z Oddziału Celnego Baza Kontenerowa w Gdyni wykryli 7 transportów, które z naruszeniem prawa dotarły do Polski drogą morską. 

W wyniku przeprowadzonych kontroli w trójmiejskich portach służby odkryły nielegalne odpady o łącznej masie 1 099 169 kg.

Warto przeczytać: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Podziel się