Szukaj

Timmermans złożył „uroczystą obietnicę” Polakom. Internauci odpowiadają: „Odwal się od Polski” [foto+wideo]

09-12-2018 22:56
Frans Timmermans Fot. SLD Lewica Razem / Twitter / screen Twitter
Podziel się

„Nigdy nie opuszczę narodu polskiego w jego walce o demokrację, wolność i praworządność” – zapewnił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Polscy internauci niezbyt przychylnie zareagowali na taką deklarację.

Pochodzący z Holandii eurokomisarz Frans Timmermans do sytuacji w Polsce nawiązał podczas kongresu Partii Europejskich Socjalistów (PES) w Lizbonie, na którym wybrano go liderem w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polityk będzie ubiegał się o fotel przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Timmermans jako jeden z głównych celów politycznych PES wymienił walkę z europejskim nacjonalizmem. Zapowiedział, że będzie dążył do odsunięcia od władzy obecnych rządów w Polsce i na Węgrzech.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump złożył gratulacje Polakom. Zamieścił też zdjęcie ze swojej wizyty w naszym kraju [foto]

Czytaj też: Junkcer wywrócił się na schodach. Komisja Europejska podaje zdumiewające wytłumaczenie [wideo]

Polakom złożył, jak sam to określił, „uroczystą obietnicę”.

Nigdy nie opuszczę narodu polskiego w jego walce o demokrację, wolność i praworządność

- powiedział.

Polityk został nagrodzony oklaskami przez delegatów zgromadzonych na zjeździe.

Zwyciężymy nie ze względu na moją determinację, ale dlatego, że Polacy sami chcą być Europejczykami

- dodał Timmermans.

Nagranie z wypowiedzią poniżej:

Polscy internauci raczej nie są zadowoleni z takiej „troski”.

Sporo negatywnych komentarzy pojawiło się m.in. pod artykułem Wirtualnej Polski. Poniżej niewielka część i to raczej tych łagodniejszych opinii.

Daruj sobie tą "miłość".

"dziękujemy" hitler też obiecywał

Odwal się od Polski. W Polsce mamy demokratycznie wybrany rząd, "ciebie" nikt tutaj nie wybierał. Zajmij się lepiej Francją i Belgią. Tam ulice płoną. Już "was" dosyć mają.

Bracia Rosjanie składali nam podobne obietnice lata temu... Deja Vu?

Timmermans Polacy byli w Europie i są dziadku Teraz chcesz zostać przy korytku to to patrzysz w stronę Polski?????? Pilnuje demokracji we Francji, Niemczech , Polskę zostaw w spokoju.

Kim jest ten Timmermans i dlaczego tak prześladuje Polskę wspierając oPOzycję

Zastanawiam się , co należy zrobić , aby Timmermans przestał "pałać miłością" do Polski ? Zrobił i dalej chce robić karierę polityczną na tym prześladowaniu Polski. Ta jego "żarliwa miłość" do Polski wróży nam wszystko , co najgorsze.

Precz z łapami od POLSKI I POLAKÓW. Zamiataj swoje brudy. Bo możesz mieć to co macron- tyle jest warty,piszę z małej litery.

Sprawa jest komentowana także na Twitterze. W dyskusję włączyli się dziennikarze i politycy.

Warto przeczytać: Róża Thun wskazała osobę, która „naprawdę kocha Polskę”. „Jak o Polsce mówi, to ma łzy w oczach” [wideo]

Podziel się