Szukaj

Dr Jerzy Targalski o zaproszeniu Ludmiły Kozłowskiej do Bundestagu: „Niemcy wypowiedziały nam wojnę” [wideo]

14-09-2018 23:29
Jerzy Targalski Fot. TVP Info / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi politolog dr Jerzy Targalski niezwykle dosadnie skomentował zaproszenie Ludmiły Kozłowskiej do Bundestagu. Jego zdaniem Niemcy, decydując się na taki krok, wypowiedziały nam wojnę, to zaś oznacza, że istota paktu Ribbentrop-Mołotow wciąż obowiązuje.

Niemal miesiąc temu szefowa Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska na wniosek polskich władz została wydalona z terytorium Unii Europejskiej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpisało ją do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) i oznaczyło najwyższym alertem.

Jak się jednak okazało, wbrew temu niemieccy parlamentarzyści przyznali jej tymczasową wizę i zaprosili do Bundestagu, by tam wygłosiła przemówienie na temat stanu demokracji w Polsce.

Koniecznie przeczytaj: Bartosz Kramek został zapytany o słynny film z jego żoną, Ludmiłą Kozłowską. Odpowiedź zwala z nóg [wideo]

Czytaj też: Co zrobi każdemu Sikorski? Ten fragment taśm Onet przemilczał. TVP Info publikuje nagranie [wideo]

Decyzję niemieckich polityków niezwykle ostro skomentował dr Jerzy Targalski. Na antenie TVP Info powiedział, że w ten sposób wypowiedzieli nam wojnę:

Po prostu Niemcy bronią swojego interesu narodowego. Zresztą tak uzasadnili zaproszenie Kozłowskiego: interes państwowy czy też narodowy Niemiec. To dowodzi jednego: że Niemcy wypowiedziały nam wojnę, a to oznacza, że istota paktu Ribbentrop-Mołotow jest wciąż aktualna. Tyle, że zmieniają się dekoracje, formy, bo dzisiaj nie trzeba wysyłać czołgów. Dziś wystarczy, że 1/3 wyborców polskich jest gotowa głosować na politycznych folksdojczy. No i mają Kozłowską, która jest Rosjanką z Krymu, tak naprawdę rosyjską kolaborantką.

Warto przeczytać: Janusz Korwin-Mikke gościem TVP. Polityk musiał tłumaczyć się z wypowiedzi sprzed… półtora roku [wideo]

Podziel się