Szukaj

Dr Jerzy Targalski o zaproszeniu Ludmiły Kozłowskiej do Bundestagu: „Niemcy wypowiedziały nam wojnę” [wideo]

14-09-2018 23:29
Jerzy Targalski Fot. TVP Info / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi politolog dr Jerzy Targalski niezwykle dosadnie skomentował zaproszenie Ludmiły Kozłowskiej do Bundestagu. Jego zdaniem Niemcy, decydując się na taki krok, wypowiedziały nam wojnę, to zaś oznacza, że istota paktu Ribbentrop-Mołotow wciąż obowiązuje.

Niemal miesiąc temu szefowa Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska na wniosek polskich władz została wydalona z terytorium Unii Europejskiej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpisało ją do Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) i oznaczyło najwyższym alertem.

Jak się jednak okazało, wbrew temu niemieccy parlamentarzyści przyznali jej tymczasową wizę i zaprosili do Bundestagu, by tam wygłosiła przemówienie na temat stanu demokracji w Polsce.

Koniecznie przeczytaj: Jerzy Grunwald o sytuacji w Szwecji: „Szykują własnemu społeczeństwu drugi Holokaust” [WIDEO]

Czytaj też: Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi prowadzącymi „Studio Polska” w TVP Info

Decyzję niemieckich polityków niezwykle ostro skomentował dr Jerzy Targalski. Na antenie TVP Info powiedział, że w ten sposób wypowiedzieli nam wojnę:

Po prostu Niemcy bronią swojego interesu narodowego. Zresztą tak uzasadnili zaproszenie Kozłowskiego: interes państwowy czy też narodowy Niemiec. To dowodzi jednego: że Niemcy wypowiedziały nam wojnę, a to oznacza, że istota paktu Ribbentrop-Mołotow jest wciąż aktualna. Tyle, że zmieniają się dekoracje, formy, bo dzisiaj nie trzeba wysyłać czołgów. Dziś wystarczy, że 1/3 wyborców polskich jest gotowa głosować na politycznych folksdojczy. No i mają Kozłowską, która jest Rosjanką z Krymu, tak naprawdę rosyjską kolaborantką.

Warto przeczytać: Ostre starcie na antenie TVP Info między posłem Platformy Obywatelskiej a redaktorem. Poszło o finansowanie „Konwoju wstydu” [wideo]

Podziel się