Szukaj

Dominik Tarczyński o noszeniu burek w Europie: „Powinny być zakazane, tak jak krzyż w Arabii Saudyjskiej”

30-08-2018 18:16
Dominik Tarczyński Fot. Dominik Tarczyński / facebook.com
Podziel się

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński podczas niedawnego wywiadu dla protalu Breitbart.com odniósł się do zjawiska noszenia burek w europejskich krajach. Jego zdaniem, taka praktyka powinna być całkowicie zakazana.

Podczas rozmowy Dominik Tarczyński podkreślił, że wprowadzenie zakazu noszenia burek w Europie niesie ze sobą dwie ważne korzyści. Po pierwsze przyczyni się do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa publicznego, po drugie będzie wyraźną informacją skierowaną do islamskich radykałów, którzy chcą wprowadzać swoje prawo w krajach Starego Kontynentu.

Polski polityk stwierdził również, że zakrywanie twarzy powinno być zakazane podobnie jak chrześcijański krzyż w Arabii Saudyjskiej. 

Koniecznie przeczytaj: Dominik Tarczyński ostro o polityce UE. Poseł składa wniosek o przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy [WIDEO]

Czytaj też: Prawo i Sprawiedliwość może pozbawić pierwszego Polaka w kosmosie stopnia generalskiego. Niewykluczone, że na drodze stanie Andrzej Duda [wideo]

W trakcie wywiadu Dominik Tarczyński zwrócił uwagę, że zwykli Europejczycy, zgodnie z prawem, nie mogą zakrywać swoich twarzy. Na przykład noszenie kominiarek, kasków czy masek jest niedozwolone w wielu miejscach publicznych w Wielkiej Brytanii. Jak dodał, wprowadzenie takich rozwiązań pozwoli w dużym stopniu na wyeliminowanie potencjalnych ataków islamskich ekstremistów. 

Poseł PiS-u podkreśił także, iż obecne relacje zachodnich państw z krajami islamskimi nie są partnerskie. Jako przykład wskazał niedawną inicjatywę Arabii Saudyjskiej, która stara się o zgodę na budowę meczetu w Warszawie. Następnie dodał: 

Zgodzimy się na to, gdy władze Arabii Saudyjskiej zgodzą się na wybudowanie u siebie przez Polskę katedry. To bardzo proste: albo jesteśmy równi, jesteśmy partnerami, jesteśmy tymi samymi istotami ludzkimi, albo czują, że są lepsi od innych.

Warto przeczytać: Poseł Tarczyński ostro do opozycji: „Jesteście hipokrytami” [WIDEO]

Podziel się