Szukaj

Ostra wypowiedź o Cimoszewiczu w programie na żywo: „Syn komunistycznego bydlaka, który zażądał piwnicy, aby znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi” [WIDEO]

07-02-2018 23:01
Dominik Tarczyński o ojcu Włodzimierza Cimoszewicza Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dominik Tarczyński postanowił zabrać głos w sprawie ostatniej wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza. Były premier przekonuje, że Polacy brali udział w Holokauście. Inne zdanie ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych posłów Prawa i Sprawiedliwości.

W rozmowie z Wirtualną Polską dziennikarz Patryk Osowski zapytał Włodzimierza Cimoszewicza o to, czy naprawdę uważa, że Polacy brali udział w Holokauście. Polityk odparł, że tak. Swoje zdanie uzasadnił słowami:

Mówimy o dziesiątkach tysięcy zamordowanych Żydów i to nie przypadek ani pojedyncze incydenty. Niestety nie. Ja znam dobrze historię Podlasia i dziesiątki historii wstydliwie skrywanych przez lata przed każdym obcym, kto próbował się tego dowiedzieć. Ja wiem dokładnie, jak wielu ludzi przez pokolenia milczało, czasem z powodu wstydu, a czasem z powodu wartości żydowskiej jaką przejęli.

Koniecznie przeczytaj: Ostra debata we francuskiej telewizji ws. aborcji. Polski europoseł zmiażdżył lewicową retorykę i przypomniał francuskim mediom niewygodny fakt [WIDEO]

Czytaj też: „Niezłomni mordowali dzieci” – politycy SLD zapowiadają walkę o „prawdę historyczną”. Planują haniebną akcję w Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Miasteczka Podlasia były przed wojną w 60-80 proc zamieszkane przez Żydów. Ktoś potem przejął te wszystkie nieruchomości. Motywy były różne. Czasem ordynarna chciwość, a czasem antysemityzm. Wielu Polaków uważało, że dobrze się robi, że eliminuje się Żydów. Takie podłe opinie można spotkać nawet dzisiaj – mówił Cimoszewicz.

Wypowiedź byłego premiera zdenerwowała wiele osób, również z politycznego środowiska. Gniewu nie ukrywał również poseł PiS Dominik Tarczyński, który w programie „Minęła 20” powiedział:

Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać. Byli Żydzi, którzy byli kryminalistami i byli Polacy. Ale przypisywanie tego narodowi i instytucjonalnemu funkcjonowaniu z faszystowskim systemem jest absolutnym kłamstwem – stwierdził Tarczyński.

Następnie polityk tylko zaostrzył swoją wypowiedź, mówiąc:

Jeżeli człowiek, który jest synem takiego bydlaka komunistycznego, mówię o Cimoszewiczu, który zażyczył sobie mieć swoją piwnicę, by znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi, to Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać – powiedział emocjonalnym tonem poseł PiS.

Warto przeczytać: Izraelska gazeta napisała o filmie „Polski Holokaust”. Takiej reakcji Żydzi chyba się nie spodziewali. Miażdżąca odpowiedź internautów, którzy stanęli w obronie Polski

Podziel się