Szukaj

Szokujące zdarzenie w Zielonej Górze. Afrykańczyk skatował 14-miesięczną córkę swojej żony. Prawie zabił dziecko

18-08-2018 13:06
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

24-letni Tanzańczyk został zatrzymany przez policję w Zielonej Górze, po tym jak skatował 14-miesięczną córkę swojej żony. Dziecko doznało poważnych obrażeń ciała, które mogły zakończyć się śmiercią.

Afrykańczyk usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Skatowane przez niego dziecko ma ciężkie uszkodzenia ciała.

Podejrzanemu zarzucono, że usiłował dokonać zabójstwa 14- miesięcznej córki swojej żony, a nadto spowodował u niej ciężkie uszkodzenia ciała w postaci złamania lewej kości czaszki oraz złamania prawej kości ciemieniowej.

Obecnie, pod bezpośrednim nadzorem prokuratora, prowadzone są intensywne czynności śledcze mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Po zatrzymaniu sprawcy czynu prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania dokonania zbrodni z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 148 par 1 kk (usiłowanie zabójstwa).

Koniecznie przeczytaj: Zielona Góra: Portier nie chciał wypuścić karetki wyjeżdżającej na sygnale. Lekarz zdecydował się wyłamać szlaban [WIDEO]

Czytaj też: Kontrowersje wokół żony Macrona. Uwiodła go, gdy miał 14 lat

- czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Po pozytywnym rozpatrzeniu przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wniosku Prokuratury Okręgowej cudzoziemiec trafił do trzymiesięcznego aresztu. Tanzańczykowi za usiłowanie zabójstwa grozi dożywocie.

Obecnie trwają przesłuchiwania świadków i wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Jak podaje niezalezna.pl, z ustaleń śledczych wynika, że Afrykańczyk nie jest biologicznym ojcem dziecka.

Warto przeczytać: Horror w Zamościu: Matka zgwałciła własną córkę i próbowała ją zabić? 12-letnią dziewczynkę znaleziono w kałuży krwi. Walczy o życie

Podziel się