Szukaj

Publicysta Krytyki Politycznej bronił aborcji na „czarnym proteście”. „Zwierzęta naprawdę cierpią, a płody nie” [WIDEO]

03-10-2017 22:35
Czarny protest, Jaś Kapela Fot. Prawy.pl / YouTube / screen YouTube
Podziel się

„Nie jest to likwidowanie ludzi, tylko jest to zwykły zabieg. Nikomu się nie dzieje krzywda. Płody nie cierpią” – tak aborcji bronił Jaś Kapela z Krytyki Politycznej, z którym rozmawiał na „czarnym proteście” dziennikarz Jan Bodakowski.

Odbywające się dzisiaj w całej Polsce pochody feministek w głównej mierze służą promocji projektu „Ratujmy kobiety”, który ma na celu liberalizację prawa aborcyjnego. Uczestnicy „czarnych marszy” domagają się prawa do legalnego przeprowadzenia aborcji na życzenie do 12 miesiąca tygodnia ciąży oraz – również na życzenie – aborcji eugenicznej (do 24 t. c. lub bez ograniczeń) i aborcji dziecka zdrowego, gdy „zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest następstwem czynu zabronionego” (do 18 t. c.).

Koniecznie przeczytaj: Wypowiedź uczestniczki „czarnego protestu” przebiła wszystko. „Watykanie jedzą małe dzieci i… ” [WIDEO]

Czytaj też: Patryk Vega przerywa milczenie ws. „Botoksu”. Przytacza wstrząsające relacje dotyczące aborcji [WIDEO]

Jednym ze zwolenników takich rozwiązań jest publicysta Krytyki Politycznej Jan Kapela. Krótka rozmowa przeprowadzona przez Jana Bodakowskiego w bardzo obrazowy sposób obnaża lewicowy sposób myślenia w tej kwestii.

Kapela przekonywał, że aborcja nie jest zabijaniem ludzi. Według niego jest to zwykły zabieg. Lewicowy publicysta uważa również, że należy karać działaczy pro-life za pokazywanie zdjęć abortowanych dzieci. Kiedy dziennikarz zapytał go, czy zatem powinno się karać ekologów za drastyczne fotografie cierpiących zwierząt, Kapela stwierdził, że to już inna sytuacja, „bo zwierzęta naprawdę cierpią, a płody nie”.  

Kilkuminutowa rozmowa poniżej:

Warto przeczytać: Bulwersujące słowa Hartmana o mężczyźnie, który podpalił się w Warszawie. Wywołały oburzenie wszystkich

Podziel się