Szukaj

Tak ostrej reakcji po Andrzeju Dudzie chyba nikt się nie spodziewał. Po mocnych słowach prezydenta na sali zapadła cisza [WIDEO]

31-10-2017 10:58
Andrzej Duda, Beata Szydło, Elżbieta Rafalska
Podziel się

Podczas wczorajszego posiedzenia plenarna Rady Dialogu Społecznego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło padły mocne słowa. Prezydent RP w dobitny sposób skrytykował opieszałość w opiniowaniu projektów ustaw.

W trakcie posiedzenia Andrzej Duda przekazał Minister Rodziny,  Pracy i Polityki Społecznej Elżbiecie Rafalskiej przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego. Powołani zostali także nowi członkowie RDS. Prezydent przedstawił również założenia projektu nowelizacji ustawy o RDS i innych instytucjach dialogu społecznego. Nie obyło się bez krytyki tej instytucji:

Zarówno rządowi i innym inicjatorom w procesie ustawodawczym czy legislacyjnym, także mnie jako prezydentowi, zawsze zależy na czasie. Ja również z dezaprobatą przyjmuję sytuację, że ja składam projekt ustawy i Rada go opiniuje przez 3 miesiące. Bardzo mi jest z tego powodu przykro, że głośno to tutaj powiem, ale ja 3 miesiące czekałem na opinię dotyczącą projektu. Ja nie będę tyle czekał, bo ja na to nie mam czasu. I mówię to i do poprzedniej pani przewodniczącej i do obecnej pani przewodniczącej, która jest od dziś – powiedział Duda.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda w szatni polskiej reprezentacji. Furorę zrobiły muzyka w tle i żart Sławomira Peszko [WIDEO]

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda bardzo zdecydowanie o relacjach z Ukrainą: „To jest coś nie do przyjęcia” [WIDEO]

Premier Beata Szydło, która jako kolejna zabrała głos, powiedziała: Dziękuję prezydentowi, że zwrócił uwagę na ważną kwestię. Dialog polega na tym, że ze sobą rozmawiamy i siebie słuchamy. Odnoszę wrażenie, że w Radzie znajdują się strony dialogu, które chcą jedynie recenzować działania rządu. (…) Pan prezydent słusznie zauważył, że bardzo często liczy się czas. Myślę, że możemy wszyscy sobie pogratulować, że udało nam się zrobić coś dobrego dla obywateli, to zasługa nas wszystkich. Chciałabym, abyście rozumieli presję czasu.

Warto przeczytać: Ostre słowa Beaty Szydło: „Nigdy nie zgodzę się na to żeby obywatele mojego kraju byli w taki sposób szkalowani”

Podziel się