Szukaj

Szydło zapowiada: będziemy przywracać zamknięte posterunki policji

26-10-2016 19:22
premier Beata Szydło (2016) Fot. Photo Claude TRUONG-NGOC / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W środę, 26 października br. Beata Szydło i Mariusz Błaszczak uczestniczyli w uroczystym otwarciu sześciu posterunków policji w woj. wielkopolskim. „Będziemy przywracali posterunki policji tam, gdzie zostały zlikwidowane” – mówiła premier w Godziszach Wielkich.

Posterunki policji przywrócone zostały także w Lubaszu, Drawsku, Blizanowie, Nowym Mieście nad Wartą i Liskowie.

Chcemy obywatelom przywracać ich państwo. Chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie. Aby każdy miał świadomość tego, że ważne sprawy dla niego może załatwić u siebie: w gminie, w okolicy, że ma możliwość dojechania do większego miasta, do pracy, szkoły. A u siebie ma się czuć bezpiecznie – mówiła premier.

Koniecznie przeczytaj: Mariusz Błaszczak ostrzega przed chuliganami z KOD-u

Czytaj też: Błaszczak o liście policjantów ws. pseudokibiców

Beata Szydło przypomniała też, że poprzednio rządząca koalicja PO-PSL zlikwidowała blisko 400 posterunków policji w całym kraju.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział w czerwcu przywracanie zamkniętych w latach 2007-2015 posterunków policji – do restrukturyzacji zgłoszono ich 150. Posterunki będą odtwarzane stopniowo. Na ten cel z budżetu zostanie wydanych ok. 100 mln zł.

Mister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oświadczył dzisiaj, że na restrukturyzację, doposażenie i podniesienie płac w policji i straży pożarnej zarezerwowano w przyszłorocznym budżecie „konkretne pieniądze”.

Warto przeczytać: Wypadek rządowej kolumny, w której jechała Beata Szydło

Podziel się